Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio się wyłącza i samo włącza.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z radiem w mojej megance II z 2003 .Chodzi o to że jak wjadę na jakąś nierównośc czy dziurę radio się samo wyłącza a po chwili samo się włącza,niestety jeżdżę po Warszawie tak więc dzieje się to co chwilę.Domyślam się że coś nie kontaktuje ale zanim zacznę szukać wolę zapytać bo może ktoś miał taką przypadłość i powie mi konkretnie co trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi , w pytaniu pisałem o radiu a nie CD o czymś takim jak bufor słyszałem ale raczej nie dotyczy radia.

 

[ Dodano: 2008-04-27, 17:28 ]

Niestety wydłubałem radio ,sprawdziłem kostki oczyściłem styki i nic dalej to samo na wybojach cały czas sie wyłącza .Dodatkowo zaobserwowałem dziwną rzecz tzn: jeżeli gra radio i silnik jest wyłączony wyjęcie bezpiecznika nie powoduje wyłączenia radia, natomiast gdy silnik jest włączony wyjęcie bezpiecznika powoduje wyłączenie radia no i to jest ok,nie bardzo to rozumiem.Zastanawiam sie gdzie dalej szukać przyczyn rozłączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bezpiecznik caly czas ok czy przepala? jest jeszcze mozliwosc ktora rzucam na slepo, mianowicie brak masy w radiu [zimne luty], tak jak jest w pioneerach z masa RCA. Czy to sie dzieje zawsze, czy po paru minutach [zabezpiecznie termiczne]? Najlepiej byloby rozebrac to radio i organoleptycznie zbadac bebechy. Mysle ze znalezienie przyczyny to jeden sobotni dzien. Jesli masz mozliwosc zamien to radio z jakims innym to przynajmniej wyeliminujemy uszkodzenie radia albo instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam mam taki sam problem podczas jazdy słucham stacji radiowych i po wjechaniu w jakaś nierówność radio się wyłącza a za moment dalej gra. Na początku wszystko grało ok potem zdarzało się to co jakiś czas, a teraz już kilka razy np:na 10 kilometrów(tyle mam do pracy), robi się to męczące. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!