Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak sprawdzić gdzie wydostają się spaliny z układu wydechowego


krzemyk

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu ostatnio czuś spaliny w kabinie. Zazwyczaj na wolnych obrotach, natomiast wprost nie widać któredy mogą się wydostawać z układu wydechowego.

Ponieważ ostatnio wymieniałem turbo, to podejrzewam coś w tych okolicach.

Jak najlepiej sprawdzić którędy wydostają się spaliny?

Myślałem o wodzie z mydłem na chłodny wydech, ale moze są inne, lepsze sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej przepalona/uszkodzona rurka od egr.

Przepuszczająca uszczelka pod wtryskiem też będzie dawać podobne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rurkę od EGR rozumiesz tę rurkę którą dochodzą spaliny do EGR od chłopdnicy spalin?

W moim wypadku jest jeszcze właśnie ta chłodnica po drodze stąd też dopytuje.

Co do wtrysków to byłby prawdziwy pech, że zaraz po turbo coś się nowego zepsuło, a i zapach wydaje się bardziej intensywny za silnikiem.

Mam też od środą delikatnie okopconą opaskę którą przykręcone jest turbo do katalizatora, może tam coś się dzieje - założyłem starą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli tą karbowaną od egr-a.

Podkładka pod wtryskiem to nic strasznego, ostatnio mój wujek miał taki problem z zapachem spalin w scenicu III 1,9, obstawialiśmy dziurawy wydech, a okazało się, że wokół wtrysku zrobiła się smoła. Auto też traciło moc i wywalało komunikat "skontroluj układ wydechowy".

 

Ale ostatnio grzebałeś przy turbo, więc tam bym szukał. Uszczelki są tam blaszane, więc można użyć ponownie. Jak masz dostęp do kanału to można spróbować podejrzeć gdzie jest nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uszczelkę pod samym turbo wymieniłem na nową - oryginalną.

Na tej karbowanej rurce co idzie do EGR, przy samym EGR na rurce (obok kołnierza) jest zielony nalot - może to to.

Póki co nie mam kanału, wiec muszę szukać od góry.

 

Dodano: 19 lip 2016 - 20:07

Nieszczelność jest na połączeniu pomiędzy katalizatorem a samym turbo.

Mechanik strasznie się z tym męczy, już wyciągał katalizator i wygładził,

niestety spaliny dalej się tamtędy wydostają, ale opaska cała czarna z sadzą od środka.

Myślę o wymianie opaski, ale może macie jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naocznie widziałeś że spaliny się wydostają z ukladu wydechowego?. Moja kobieta miała podobny problem i okazało się że była nieszczelność na wtrysku paliwa, paliwo parowalo na rozgrzanym silniku i wydawało się że to spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!