Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

akumulator - Exide czy Topla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Po 2 latach skończył mi sie akumulator marki Hertz. Rozglądam się za nowym, czytam fora, opinie.

Wybór ograniczyłem już do marek:

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Exide Premium 12V 61Ah 600A - 275zł

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

TOPLA TOP 12V 62Ah 600A - 230zł

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Pierwszy to w zasadzie to samo co centra - jest droższy, drugi, jako marka (ze Słowenii) ma raczej same pochlebne opinie.

Czy ktoś może pomóc w doborze / wyrazić swoją opinie, doświadczenie o tych akumulatorach.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Dzięki

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tople niebieską 50Ah, kupiłem razem z autem. Obecnie ma 5lat. Przez 3.5 roku była ok, potem dawała radę tylko w temp. plusowych. Konkretnie to zimą gdy temp. spadnie poniżej zera trzyma max. 2 tygodnie i muszę ładować, latem jest bezobsługowa. Auta używam codziennie na krótkich odcinkach, jak był używany przez pierwsze dwa lata nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to w zasadzie to samo co centra - jest droższy

W zasadzie to samo robi różnicę, ja bym nie eksperymentował i kupił Centre Future która jak popatrzyłem ceny kosztuje ok.250zł za 61 Ah.

Centra robi naprawdę dobre akumulatory, ja po użytkowaniu wielu akumulatorów nie zawiodłem się na Centrze.

Na razie mam akumulator oryginalny, ale jak on padnie na pewno kupię Centrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno jakiej firmy kupisz,jeśli chcesz markowy,poczytaj sobie jak poszczególne firmy rozpatrują reklamacje...na twoim miejscu skupiłbym się bardziej na technologii wykonania,a później wyszukałbym najtańszą ofertę wśród markowych producentów-wielu producentów zlecą produkcję akumulatorów do fabryk "no name" szczególnie tych z niższej półki cenowej, ze swojej strony mogę polecić akumulatory magnetti marelli-Mają korzystny stosunek jakości do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu skupiłbym się bardziej na technologii wykonania

No właśnie Topla ma jakąś technologie wapienno - wapienną. Chwalą się tym, ale w zasadzie nie wie, czy to plus, czy może minus. Opisy w necie są albo zbyt dokładne, albo zbyt ogólne. Ktoś może coś wiecej wie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus - w płytach aku oprócz ołowiu i antymonu jest niewielka ilość wapnia-ogranicza proces samorozładowania ,a także ogranicza "gazowania" w trakcie ładowania-dlatego często są nazywane bezobsługowymi i nie posiadają tradycyjnych korków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja następny kupię z korkami, ta moja topla pożyłaby jeszcze ale nie ma jak dolewki zrobić. Centry owszem były ok, ale te starsze, nowa futura u brata słabo wypadła. Co do reklamacji nie liczę na nią u żadnego producenta, zawsze piszą błąd użytkownika.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta moja topla pożyłaby jeszcze ale nie ma jak dolewki zrobić

A ile wytrzymała?

Czyli w sumie nie wiadomo, czy próbować kupić firmowe, ale nie zawsze dobre akumulatory, czy może mniej znanych producentów, ale nie zawsze złe.

Chyba wszystko zależy od szczęścia i konkretnego modelu danej firmy.

Ja jak kupiłem używane auto z Niemiec to po 4 latach wymieniałem akumulator (oryginał Renault), który na pewno był już w aucie jakiś czas. Dałem go ojcu do drugiego auta i działa przez kolejne 2 lata jakoś do teraz (od czasu do czasu trzeba go doładować).

Kupiłem nowy Hertz i po 2 latach wyzionął ducha, dlatego teraz mam dylemat co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wytrzymała?

Pisałem wyżej, kupiona w lutym 2011, wiem bo mam kwit od poprzedniego właściciela. Żyje nadal, ale dwie ostatnie zimy (tylko jak był dłużej mróz) konieczne było ładowanie jej co około 2 tygodnie lub nawet tydzień jak było np. -15 stopni, wmontowałem na stałe voltomierz na tą okoliczność aby zaskoczenia nie było gdy rano trzeba do pracy jechać. Wiosna, lato, jesień jest ok. Mam wrażenie, że chlupocze za bardzo, jakby ubytek był zbyt duży, dolać nie ma jak a czy by pomogło pewności nie ma.

Jest przepis że trzeba na sklepie chyba co 3 tyg. doładowywać akumulatory. Nie wiadomo jak skrupulatnie tego pilnują więc lepiej brać tam gdzie przemiał, jest duży a i tak to może być kwestia szczęścia.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem miesiąc temu oryginalny aku po 5 latach. Dojechałem go na krótkich dojazdach do pracy :). Włożyłem warte ale silver. Zapłaciłem 284zł. Normalnie większość wciska warte blue która jest gorsza jakościowo, koszt warty blue 230zł.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topla, używałem jeszcze za czasów jak miałem malucha.

Oj, dawne czasy :)

Chwaliłem sobie ten akumulatorek.

Dawał radę nawet w zimie.

Exide nie znam ale też słyszałem o nim dobre opinie.

Nie daj się namówić na Centrę futurę.

Miałem i padła po 2,5 roku. Dobrze, że gwarancji było 3 lata.

Po uznanej reklamacji gość w sklepie, tylko z akumulatorami, odradził mi wymianę na inną :)

Wziąłem wtedy Wartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes wszystko zależy jak trafisz ;) Ja kupiłem do skody felicji centrę futura 47ah, pojeździła w niej rok, a teraz od 3 lat w meganie 2.0dci i nie ma z tym żadnych problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to samo robi różnicę, ja bym nie eksperymentował i kupił Centre Future

Jak już kupować to Centrę plus. Futura potrafi paść po gwarancji. Parę takich przykładów na forum jest opisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Autopart. Na jesień udało mi sie z fajnym rabatem kupić aku z serii Gold. Nie wiem jak teraz, ale niegdyś te akumulatory były pieczołowicie formatowanie nie jak masówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!