Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jak się dobrać do podsufitki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam zamontować antenę CB na dachu, obok anteny radiowej na stałe. Przeraża mnie temat demontażu (czy raczej odchylenia) podsufitki, tak aby niczego nie uszkodzić by nie było trwałych śladów jej demontażu. Może ktoś podpowie jak jest ona montowana , czy na klej czy na zatrzaski. Poza tym jak zdjąć plastyki na tylnych słupkach żeby nie wyłamać zatrzasków. Mam megane II w wersji sedan 2004r

 

- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do demontażu podsufitki, z tyłu na niej są dwa napisy AIRBAG - czyli rozumiem że to poduchy :P Nie uszkodzę nic przy próbie rozbiórki? Poza tym chciałbym zdemontować też słupki przednie, prawy mi trzeszczy na nierównościach i chciałbym coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

:P i tak to powinno wyglądać.....

Mając problem szukamy odpowiedzi, albo istniejącego tematu, by się w nim dopisać. nie wiem co w tym dziwnego?? ;)

Co do odpowiedzi;

Poszukaj serwisówki dla swojej meganki, tam w dziale blacharstwo powinien byc odpowiedni PDF opisujący jak tego dokonać.

W załączniku taki plik PDF ale dla SCENIC-a II.

Dla meganki nie posiadam, a ten może być choć trochę pomocny.

Dotyczy całkowitego demontażu, spróbuj zastosować tylko opisy rozbierania tylnej części.

podsufitka scenic II.pdf

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak radziliście sobie z wypuszczeniem kabla w okolice lusterka?, chciałem podciągnąć dwa kable +/- z lampki do lusterka fotochromatycznego, ale nie ma opcji żeby je wyciągnąć, coś blokuje na długości całej szyby, światło też nie przechodzi. Czy żeby podłączyć dwa kabelki trzeba demontować częściowo podsufitkę?

 

jak zdemontować środkowy uchwyt daszków w centralnym miejscu - pomiędzy lampką a lusterkiem?

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdemontować środkowy uchwyt daszków w centralnym miejscu - pomiędzy lampką a lusterkiem?

Trzeba się trochę natrudzić ale gdzieś już to opisałem.

Trzeba wydłubać środkowy element działający jak klin i potem w tym głębokim otworze odchylić do jego środka łapki zaczepione o wzmocnienie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ten post chodzi http://megane.com.pl/topic/33248-srodkowy-uchwyt-oslonek-przeciwslonecznych/page__view__findpost__p__260033 dzięki gojgien za poradę :)

po zdjęciu tego mocowania, kabel już bez problemów przechodzi pod podsufitką, pod dachem jest jeszcze druga warstwa blachy która blokuje przejście.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!