Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka do oceny


rustin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Prawdopodobnie jutro pojadę po to autko.

Czy możecie mi coś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę ?

http://komisgama.gratka.pl/ogl/20772303.html#96df8e79988fdccd,2

Auto już z grubsza sprawdziłem. Malowane prawe tylne drzwi i kawałek progu, reszta orginał. Schowek urwany ale to chyba norma.

Silnik podczas jazdy ok 2 tyś rpm poszarpuje. Obstawiam układ WN , mam rację ?

Autkiem będzie jeździć żona, więc 1.4pb myślę , że wystarczy i nie ma kzfr. Na spalanie w trasie liczę ok 6l.

Czy te przyciski na kierownicy to tempomat ?

Jedynie co mnie zdziwiło, to spod maskownicy klaksonu, lekko wystają jakieś kabelki. Bardzo cienkie, jeden koloru zielonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tempomat (przycisk włączenia powinien być przy regulacji wysokości świateł), urwana rączka od podnoszenia fotela, ja tam aluminiowych felg nie widzę... chyba że drugi komplet. Przyjrzyj się dobrze oponom, szczególnie prawy tył - jakoś bidnie wygląda. Sprawdź rok produkcji, handlarze często lubią odmładzać samochody o rok podając datę pierwszej rejestracji a nie produkcji.

A dokładnie gdzie te kabelki widzisz, pod poduszką powietrzną na kierownicy? Jeśli tak to bardzo możliwe że była wymieniana kierownica i ktoś źle schował kabelki od przycisków tempomatu. Dobrze byłoby się przyjrzeć jednak mu lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opis to ja nawet nie patrzę:) Podgrzewanych foteli czy czujnika deszczu to raczej też nie ma.

Ta rączka to duży problem ? czy tanio kupie i bez problemu wymienię ?

Na zdjęciu gdzie jest kierownica, przy dolnym ramieniu co jest napis o poduszce powietrznej to nawet widać na foto , po lewej stronie ramienia kierownicy wystaje kabalek.

Opony są do zmiany, chodzi Ci o to , że są kiepskie i trzeba nowe. Czy , że coś może być nie tak z zawieszeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmierzchu i deszczu ma od razu Ci mogę powiedzieć. Mam taką samą wersję. Sprawdź czy nie ma zbyt zużytej kierownicy skrzyni od zmiany biegów i rączek od zamykania drzwi. Patrz na radio czy oryginalne ma bo te zamienniki to jakaś masakra. Ale to moje osobiste zdanie. Zobacz czy nie posada oznak korozji. Ale ja z perspektywy czasu kupiłbym Megane po face lifting i z Polskiego salonu. Ja na Twoim miejscu rozejrzalbym się nad nowszym egzemplarzami. A z tego co wiem Megane II z 2002 i 2003 miały skandalicznie wysokie ilości awarii. Silnik ok. Lecz mój pali na jazdę po Warszawie 9.3 litra na setkę. Ogólnie ja bym kupił nowsza zwłaszcza z tego powodu że są lepsze jeżeli chodzi o bezawaryjnosc i ceny są praktycznie wcale nie większe. I pamiętaj zawsze samochód musi mieć 2 karty! Ja kupiłem z jedną na dodatek jak się okazało po jakimś czasie uszkodzona i dorabialem nowa za 800 zl

Edytowane przez Olaf1507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycia nadmiernego nie widać a korozji wogole. Kolego z tego co widzę megane po lifcie to rok 06. Znajdź mi taka w cenie tej 9 tys to kupię. Tak samo można mówić dołożyć i kupić megane 3. Mam taki budżet i nic więcej.

O kartę nie pytałem, ale koszt 800zl? Tu na forum piszą o Maks 400zl.

Jakie są te skandaliczne ilości awarii? Mógłbyś wymienić to bym od razu się temu przyjrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena trochę przesadzona. No i czy auto jest krajowe? Bo naklejki na szybie nie ma, a wtedy dodatkowo trzeba dopłacić :) Za taką kasę jakbym moją sprzedał to jeszcze bym w ręce całował :lol:

Wystający kabelek to może być wynik złego montażu kierownicy i reszty po prawdopodobnej usterce zwijacza :) Chociaż nie wiem jak można to źle poskładać. Albo jak kolega wyżej wspominał, tempomat był dokładany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tą kartą? Awaryjnością przedliftow? I rączka siedzenia?

 

Dodano: 20 lip 2016 - 11:52

O cenę nie pytam. W każdym regionie są inne i u mnie po tyle chodzą a po perełki na drugi koniec Polski nie pojadę

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty tak jak kluczyki powinny być dwie. Przy oglądaniu warto też z karty wyjąć kluczyk i sprawdzić czy pasuje do zamka... :) Rączki z tego co wiem bardzo często się ułamywały, u mnie na szczęście wciąż jest na swoim miejscu.

Awaryjność pewnie jak to w reno z tych lat - spora ;) A co do ciekawostek z różnic przedlift / polift to cena termostatu.. przedlift 30 zł, polift 300 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cenę nie pytam. W każdym regionie są inne i u mnie po tyle chodzą a po perełki na drugi koniec Polski nie pojadę

 

Z takim podejściem to jesteś wymarzonym klientem :D Kupuj bo igła, a facet w komisie prawdę Ci powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lepsze, droższe i NIE sprzedaję. Niedaleko obok województwa lubelskiego masz dwa inne małopolskie i łódzkie. Na samym tylko alledrogo masz sporo ogłoszeń z tych właśnie województw, gdzie średnia cena meganki z 2003 roku waha się pomiędzy 7000, a 8000zł. Są też i droższe, a ich cena z pewnością odzwierciedla ich stan :lol: W gratisie na tym forum otrzymujesz złotą rade jak zarobić 2000zł może nawet i więcej. Wsiadasz w auto lub autobus i jedziesz do ww województw, oglądasz wybrane auto za średnią cenę, jeśli się nie znasz jedziesz na trzepanie do ASO i wiesz ile jeszcze możesz zbić z ceny. Kupujesz, wracasz nowym autem do domu( o ile przyjechałeś autobusem) i cieszysz się że masz 2000zł (lub więcej) na pakiet startowy lub ewentualne naprawy.

Odnośnie pytania czy meganki są awaryjne odpowiem jak każde inne auto... jak dbasz tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ostatnio zrobiłem 500km za autem i oglądałem już kilka igielek gdzie miało być nie malowane a okazywało się inaczej. Także nie mam zamiaru więcej tracić czasu i kasy. Chyba że masz takie autko to przyjadę i pół Polski. Masz?

Jeżeli nie to wolę dać 2 tys więcej i bliżej w promieniu 100km ( to auto tyle jest ode mnie) ale przynajmniej nie malowane, prawie, środek w bdb stanie. Za stracony czas też mi nikt nie zapłaci a dniówka na wyjazd idzie. Także jak nie masz auta na sprzedaż to dzięki za takie rady.

Pytam o ten model i ogólnie o megane

Edytowane przez rustin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro za dobrym autem przejedziesz pół Polski, to przekonałeś mnie i sprzedam Tobie swoje tylko musisz poczekać ze 3 lata bo za dużo w nie władowałem.

Nie wiem ile zarabiasz, zresztą to nieistotne, jednak oszczędność 2000zł na zakupie auta z tego samego rocznika na moją wyobraźnię działa. Wątpię, abyś zarabiał 1000zł dziennie, więc pisanie o stracie czasu nijak się ma do zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak ma się też twoje pisanie o perełkach z drugiego końca Polski skoro nie masz nic do sprzedanie.

Z drugiej strony skoro zapewne kupiłeś taką perełkę to dlaczego władowałeś tyle kasy......

Fezz jak masz coś do powiedzenia w temacie auta to proszę i dziękuje. Jeżeli nie to daruj sobie kwestię ceny.

Auto będzie mnie kosztować 9250zł , może i kupiłbym taniej o tysiąc czy dwa , może bo jak na razie cały miesiąc zjeździłem sąsiednie województwa i nie znalazłem. Wszystkie do połowy malowane i kupa szpachli. To przynajmniej jest całe a jak kupuję auta na tym mi zależy.

Auto ma dwie karty (tak mówił gość z komisu) , ma urwana rączkę od siedzenie, uchwyt boxu filtra powietrza i schowek.Czy coś jeszcze mogę sprawdzić? Kluczyk jest i otwiera drzwi ale wtedy nie działa centralny zamek, otwierają się tylko drzwi kierowcy.Nastraszyliście mnie tą awaryjnością meganek 2 w PB.....

Edytowane przez rustin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk jest i otwiera drzwi ale wtedy nie działa centralny zamek, otwierają się tylko drzwi kierowcy.

I tak ma być. Do tego trzeba się liczyć z wymianą przekładni kierowniczej, problemami z elektryką (szyby, przewody w gumowym peszlu między klapą z nadwoziem, do ogarnięcia we własnym zakresie jeżeli posiada się wiedzę z elektryki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!