Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megi 1.4 nie odpala na benzynie


zajchow

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy były podobne tematy, ale jestem w trasie i nie mam za bardzo jak sprawdzić.

Mam problem z odpaleniem silnika na benzynie, paliwa jest pół zbiornika. Rozrusznik kręci ale nie odpala.

Uruchamiając na LPG w trybie awaryjnym auto odpala i jeździ bez problemu. Miał ktoś podobny problem? Co może być nie tak? Czy pompa paliwa wydaje jakiś dźwięk przy uruchomieniu zapłonu? Nigdy nie zwróciłem na to uwagi

Może to bezpiecznik/przekaźnik pompy paliwa? Jak to sprawdzić?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą skrzynkę zwaną UPC (moduł zabezpieczeń i połączeń) obok akumulatora? z tego co widzę nie ma tam bezpiecznika pompy paliwa, a jedynie brązowe złącze PPH2 w którym 5 pin to + od pompy paliwa chyba, że jest to jakoś lutowane od spodu wewnątrz modułu, ale wtedy jeśli nie dochodziłoby napięcie na pompę, trzeba by wymienić cały ten moduł

 

post-42882-0-59386600-1470344382_thumb.jpg

post-42882-0-97023400-1470344591_thumb.jpg

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić czy działa pompa to zdejmij w silniku przewód paliwowy który dochodzi do listwy zasilającej. Nie wiem w 1,4 jak wygląda ale najczęściej to zakręcony w wężyk przewód z lewej strony silnika z przodu. Żeby zdjąć końcówkę przewodu paliwowego to z obu stron trzeba wcisnąć zatrzaski. Podstaw słoik i spróbuj odpalić, jak leci to pompa działa jak nie to szukaj dlaczego. Robiłem tak kiedyś w trasie i bez problemu da się to szybko sprawdzić. Jak nie działa to zdejmij siedzenie odkręć pokrywę pompy i zobacz czy podaje napięcie i sprawa będzie wstępnie jasna co poszło.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem co to może być, nieraz auto udaje się uruchomić i jedzie bez problemu na benzynie, a nieraz nie.

Sprawdzę najpierw zasilanie pompy, idą do niej 4 kable, dwa cienkie (brązowy i pomarańczowy - chyba od wskaźnika paliwa?), oraz dwa grube (pomarańczowy i czarny) czy na tych dwóch grubych powinno pojawiać się napięcie przy kręceniu rozrusznikiem?, jeśli tak to pompa nie ma zasilania (podłączając żarówkę na próbę - nie świeci)

 

Czy w czasie gdy auto jedzie na LPG pompa paliwa ma mieć zasilanie?

post-42882-0-32087300-1470652084_thumb.jpg

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo dawkują wtryskiwacze a nie pompa, sterownik odłącza je podczas pracy na LPG.

Wyłączyć pompę można, sam o tym myślałem - P O C Z Y T A J.

Pozostaje kwestia bezpieczeństwa takiego rozwiązania.

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o wyłączenie pompy bo to zbędne, ale o to czy instalacja gazowa może to robić, ale dzięki za wytłumaczenie, że instalacja odcina wtryski a nie pompę.

Poszukam usterki w innym miejscu, albo to wina samej pompy, albo przekaźnika w module UPC, ewentualnie jakiś kabel zasilający pompę nie łączy.

Póki co ciężko będzie to zdiagnozować, bo ostatnio auto jeździ na benzynie jak powinno.

 

Dodano: 20 sie 2016 - 14:05

Post pod postem, ale udało mi się ustalić, że to prawdopodobnie pompa dogorywa, nieraz auto odpala a nieraz nie.

W momencie naciskania przycisku start pojawia się napięcie na dwóch grubszych kablach idących do pompy, jednak pompa nie wydaje nawet charakterystycznego dźwięku.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!