Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyłączająca się instalacja LPG przy wysokich obrotach


Kamcinio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przy jeździe autostradowej, tzn. gdy długo auto jest wkręcone na wysokie obroty po jakimś czasie (kilka kilometrów) wyłącza się instalacja gazowa, auto przełącza się na PB. W ślad za tym wyłączają się kontrolki od gazu i nie ma możliwości przełączenia auta na LPG (przycisk nie reaguje).

Dopiero gdy dam odpocząć autu na postoju ok. 10 minut, po odpaleniu wraca wszystko do normy, kontrolki się świecą i można jechać na LPG.

Jaka może być tego przyczyna? Instalacja ma 4 lata. oprócz tego nie ma żadnych problemów.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w mojej instrukcji od lpg jest jasno napisane że następuje automatyczne przełączenie na pb po przekroczeniu pewnych obrotów jak i przy braku ciśnienia w butli automatycznie przełącza się na pb

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to instalacja? Może być tak, że przy tej jeździe autostradowej sterownik gazowy tak się nagrzewa, że jego zabezpieczenia termiczne przełączają silnik na benzynę, a sterownik gazowy przechodzi w stan "uśpienia" i budzi się jak jego temperatura spadnie do odpowiedniej wartości - to takie zabezpieczenie sterownika przed uszkodzeniem, jak jest zamontowany w zbyt gorącym miejscu. Takie zabezpieczenie jest w Prinsie, ale jak dokładnie to działa nie wiem, bo u mnie taka sytuacja nie miała miejsca. Podobne objaw brak możliwości przełączenia na gaz, przez jakiś okres czasu (wg instrukcji 10 min, ale nie patrzyłem na zegarek), występuje wtedy jak reduktor jest zanieczyszczony i ciśnienie gazu skoczy za wysoko, ale u mnie wtedy silnik nie przechodzi na benzynę tylko gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!