Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo śmierdzi mi z nawiewów, takich zapach grzybów, kurzu czy pleśni.

Byłem na odgrzybianiu klimy, wymienianu filtra kabiny i nic to nie dało. Jak włączę klimę to mam ładne czyste powietrze ale jak ją wyłączam i uruchomiony jest tylko nawiew to cały czas śmierdzi, najbardziej jak zrobię na zamknięty obieg powietrza.

Wiecie może jak to usunąć?

probowałem takim srodkiem pryskanym rurką do nawiewów ale oprocz cieknięcia piany na dywanik i uszkodzenia otwierania piolotem drzwi, zadnego efektu nie uzyskałem.

żona ma alergie i dusi ją ten zapach więc musze jakoś to usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przeniesiony

witam,

czytalam troche na forum na temat mnie interesujacy ale nie znalazlam konkretnej odpowiedzi

chodzi o odgrzybianie klimy w megane II - chyba odgrzybianie bo nie wiem czy grzybki sa w kazdym razie jest taki dziwny zapach z nawiewow... jak to najlepiej zrobic?? czy srodki do odgrzybiania w sprayu (pianka czy cos) z takim wezykiem wpuszczane do nawiewu daja jakis efekt?? bo mam gdzies cos takiego ale nie wiem czy jest sens w ogole probowac bo wyczytalam gdzies ze wszytsko wylatuje na chodniczki a poza tym komus cos tam jeszcze sie popsulo.... i troche sie boje... jesli nie taki sposob to co proponujecie zrobic?? jesli chodzi o parownik - bo o nim tez czytalam ze najlepiej tam odgrzybic tylko gdzie on jest w megane II moze jakies schematy ktos ma...i moglby sie podzielic... dodam tylko ze filtr klimatyzacji i przeciwpylkowy byl wymieniany w marcu - szkoda ze wtedy nie pomyslalam o tym odgrzybianiu no ale trudno

w kazdym razie prosze o porady i szybkie odpowiedz

dziekuje z gory:)

 

Konkretnej odpowiedzi może nie ma ale temat gdzie należało tego posta napisać już był. Przypominam o istnieniu regulaminu forum. Posta przeniosłem. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie też byl nieprzyjemny zapach po zakupie MII oddałem do warsztatu który się specjalizuje w klimie ,wymienili filtr ,odgrzybili,wymienili również olej,ozonowanie czy jak się to tam zwie i jest OK miły i przyjemny świeży zapach KOSZT 400 zł.

pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz powiem tak ze 400zl przynajmniej u mnie droga nie chodzi a jesli moge to zrobic we wlasnym zakresie to czemu mam komus za to placic i to takie pieniadze... czy jakis schemat albo cos gdzie jest ten parownik w megane i jak sie tam dostac ktos posiada i moglby udostepnic?? bo wiem ze w tym aucie wszytsko jest tak "swietnie" pochowane ze ehh... wymiana zarowki to nie lada wyczyn hehe:) bedee wdzieczna za jakakolwiek pomoc...

 

przepraszam ze zalozylam nowy temat - nie pomyslalam w sumie ze mozna go umiescic tutaj:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megusia, nie ma za co :(. A co do schematu i opisu to zaczerpnij z działu download spakowany plik o klimie. Po rozpakowaniu w katalogu są pdf'y. Już w pierwszym o nazwie 6001A masz to pięknie pokazane i opisane. (chciało mi sie szukać za to śliczne "przepraszam" <ok> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megusia, tylkow żadnym przypadku nie kupuj takiej pianki w sprayu do nawiewów. Ja to użyłem i zalałem kontrolkę UCH i nie działał centralny zamek. Kosztowało mnie to 600 zl :(

U mnie już było odgrzybianie chemiczne w zakładzie (300 zł razem z napełnianiem i wymianą filtra), potem ta moja nieszesna pianka (25 zł + 600 naprawa centralnego), potem ozonowanie (70 zł) i dalej co jakiś czas brzydko pachnie z nawiewów. Teraz mi polecają mechaniczne czyszczenie klimy, co wiąże się z demontażem deski rozdzielczej i znacznymi kosztami <ok>

na razie kupie jakis zapaszek i dam rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam swoją teorię na ten temat.

Jak włączę AC - leci czyste, zimne i (co najważniejsze) suche powietrze.

Jak wyłączę AC - po dłuższym czasie jego działania - pojawia się zapach wilgoci/grzyba(?)

Jak nie uruchamiam klimy, lecz używam tylko chłodnego lub ciepłego nawiewu - nie czuję tego "grzyba".

I teraz wniosek. Czy nie wchodzi tu w grę po prostu subiektywne odczucie użytkownika ? Wszakże jak wiadomo podczas działania klimatyzacji - powietrze w aucie staje się bardzo suche. Jeśli następnie wyłączymy klimę i puścimy zwykły nawiew - powietrze wyda nam się przez chwilę jakieś takie "zagrzybione".

Może jest to po prostu reakcja na gwałtowne przejście z wysuszonej, klimatyzowanej atmosfery - w taką o zwykłej, czyli sporo wyższej wilgotności ?

 

Też odgrzybiałem sto razy różnymi metodami, zmieniałem filtry, ale ten efekt pozostał.

Jak sądzicie ? Jest w tym coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megusiaTeraz mi polecają mechaniczne czyszczenie klimy, co wiąże się z demontażem deski rozdzielczej i znacznymi kosztami <ok>

na razie kupie jakis zapaszek i dam rade :(

nie chce mi sie wierzyć , że po ozonowaniu dalej zapaszek niemiły. Poszukaj może najpierw nieszczelnosci w aucie. Być moze gdzieś masz zalaną tapicerkę lub jeziorko z rybkami etc. Czasami wystarczy po prostu wysuszyć auto.

 

[ Dodano: 2008-05-26, 23:47 ]

Też odgrzybiałem sto razy różnymi metodami, zmieniałem filtry, ale ten efekt pozostał.

Jak sądzicie ? Jest w tym coś ?

zdecydowanie coś w tym jest ale trwa kilkanaście sekund (do osuszenia i ogrzania kanałów i filtra), przynajmniej tak jest u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja dołączam się do teorii Signa.

Rurki od klimy są mokre więc zaciągniecie powietrza spod maski powoduje, że czujemy zapach może nie grzybów ale jak i ziemi po deszczu. Pierwszy odruch troszkę może nieprzyjemny bo to nie ziemia tylko wilgoć i mokre rurki. Wystarczy ładny zapach w środku i wszystko jest OK. Nie przejmować się i nie ma co szukać dziury w całym. Przecież ten efekt jest chwilowy i tylko po używaniu wcześniej klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w jakiejść mądrej gazecie pisali aby przed zakonczeniem jazdy z 2 minuty wcześniej wyłączyć klime, pozwala to na wysuszenie całego układu. Nie będzie nic gniło i zapach może też kiedyś zniknie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!