Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania - opis wyprowadzeń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym w swoim Megane III Grandtour zainstalować kamerę cofania. Chciałbym wykorzystać oryginalną kamerę cofania (284426113R) ponieważ mam odpowiedni otwór obok podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Jako wyświetlacz obrazu chciałbym wykorzystać tablet, ale potrzebuję doprowadzić do niego sygnał composite video. Czy dysponuje ktoś opisem wyprowadzeń (pinów) oryginalnej kamery cofania? Czy można ją podłączyć bezpośrednio pod żarówkę światła cofania (by dostawała zasilanie po włączeniu wstecznego)?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem u siebie kamerkę cofania, ale nie oryginalną. Taki zestaw z kamerką w ramce tablicy rejestracyjnej i monitorem w lusterku wstecznym.

Na pewno trzeba ją podpiąć pod światło cofania. Jeżeli nie masz wiązki fabrycznej polecał bym zestaw bezprzewodowej wysyłki sygnału video, który można kupić w chinach. Nie trzeba przewodów ciągnąć przez cały samochód.

Po drugie to w tablecie masz gniazdo composite video?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda composite fabrycznie w tablecie nie mam, ale można dołożyć konwerter usb <-> composite (hasło video grabber na znanym portalu akcyjnym).

Też się zastanawiałem nad kamerą wbudowaną w ramkę tablicy rejestracyjnej, ale zastanawia mnie czy nie utrudnia to dostępu do przycisku otwarcia bagażnika? Taka kamera wydaje się być bezpośrednio pod tym przyciskiem.

Jakość obrazu jest w porządku?

Jak się sprawdza ten zestaw bezprzewodowej wysyłki video? Nie zrywa połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerka nie przeszkadza w dostępie do przycisku otwarcia bagażnika, jakość obrazu jest bardzo dobra, co do zrywania obrazu jak sprawdzałem kamerkę przed montaż obraz ani drgnął, ale po założeniu antenki są jedna pod tapicerką klapy bagażnika, drugą schowałem w przednik słupku.i nieraz szumy występują szczególnie gdy dłuższą chwilę trzymam na wstecznym, ale podczas zwykłego manewru parkowania jest o'k.

Ja dużo przemieszczam się po mieście i muszę parkować w ciasnych miejscach i jestem z tej kamerki bardzo zadowolony.

Edytowane przez Tomek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zatem zestaw do bezprzewodowego przesyłania i nieoryginalną kamerkę (tyle, że nie wbudowaną w tablicę rejestracyjną). Na sucho działa nieźle. Zobaczymy po montażu. Dzięki serdeczne za rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W moim przypadku kamera to Vordon 4SMDPL. Otwory montażowe nie pasują jednak do otworów w klapie, więc kombinuje z przejściówką.

 

Dodano: 18 gru 2016 - 16:08

Jakby ktoś potrzebował rozpiski pinów oficjalnej kamery (z Visu):

1. Rear Camera Shielded Cable

2. Rear Camera Video Signal

3. - Rear Camera

4. + Rear Camera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!