Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przednie czujniki parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Scenic III z 2011r. Myślę nad zamontowaniem czujników parkowania(zamienników) z przodu.

W oryginale są jakieś wstawki w grilla które ciężko dostać.

Moje pytanie brzmi w jaki sposób macie zamontowane czujniki parkowania w przednim zderzaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grilla możeż dokupić tzw. koszyczki do czujników parkowania, ale wtedy raczej tylko oryginalny parktronic - czujniki. Inną sprawą jest, że trudno je dostać. Napisz proszę, jak chcesz rozwiązać przy nieoryginalnych czujnikach z przodu problem jazdy np. w korku. Oryginalny system jest tak skonfigurowany, że działa tylko do prędkości bodajże 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przednie czujniki znalazłem jeden nawet chyba nowy koszyczek ale za 100zł... cena powalająca.

Zawsze można koszyczki przewiercić tak aby pasowały zamienniki o ile średnica otworu będzie mieścić się w obrysach koszyka ;)

Przeglądając opisy aukcji znalazłem zestawy z ośmioma czujnikami, tył standardowo uruchamiał się po wrzuceniu biegu wstecznego lecz przód uruchamiał się podczas wykrycia przeszkody lub po naciśnięciu hamulca lub po zapłonie lub można zamontować osobny włącznik/wyłącznik. Opcji jest kilka ale nie ukrywam że opcja oryginalna która oferuje funkcjonowanie czujników do określonej prędkości jest o niebo lepsza niż te co wymieniłem.

Na pewno za nim zacznę cokolwiek montować minie jeszcze trochę czasu ale wizualnie i pod względem funkcjonalności oryginały były by najlepsze lecz koszta są ogromne w porównaniu do zamienników, zapewne będę rozważał montaż tylko tylnych czujników.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem rozwiązanie takie :

Tył wsteczny

Przód wsteczny, i każde naciśnięcie hamulca aktywuje na 30s + oryginalny przełącznik aby wyłączyć przód , naciśnięcie przycisku dezaktywuje do czasu kolejnego naciśnięcia lub ponownego uruchomienia samochodu na przełączniku świeci się kontrola informująca iż mamy OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!