Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II CC 2.0 16v dzwiny dzwiek na zimnym silniku


perki

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo i z tego co się zorientowałem to dobiegało z kolektora ssącego. Sam się zastanawiałem co to jest i zamierzałem szukać. Ostatnio czyściłem podszybie i przy okazji odkręciłem przepustnicę i ją wyczyściłem. Podociskałem i wyczyściłem styki czujników na dolocie. Po tych zabiegach dźwięk umilkł, raczej dzięki wyczyszczonej przepustnicy, ale może to być też przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety dźwięk wrócił. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem, że to zawór odmy (8200291355 - na zdjęciu na czerwono).

post-3433-0-64137700-1474116956_thumb.jpg

 

Bynajmniej tak mi się wydaje ponieważ po dotknięciu najbardziej drży gdy słychać ten dźwięk jak na filmie. Teraz pytanie czy jest się czym martwić czy dać sobie spokój? Wystarczy, że silnik się delikatnie nagrzeje i dźwięk milknie.

 

Dodano: 26 wrz 2016 - 20:15

LINK

 

Dodano: 01 paź 2016 - 23:32

Tak jak sugerowali inni z postach w powyższego linku zdjąłem dzisiaj kolektor dolotowy. Wylałem z niego około 180ml oleju oraz otworzyłem zawór odmy i go wyczyściłem. Po odpaleniu znowu słychać ten dziwny dźwięk. Może trochę ciszej i szybciej milknie niż wcześniej. Chyba trzeba będzie kupić ten drugi zawór odmy nr 8200280347.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie tego zaworu nic Ci nie da, sam tak zrobiłem i musiałem towar zwrócić, bo temat był ten sam. Otwórz swój zawór i delikatnie rozciągnij dużą sprężynę.

Jeśli po złożeniu będzie buczało ciągle to rozciągnąłeś zbyt obficie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz swój zawór i delikatnie rozciągnij dużą sprężynę

Zrobiłem tak jak mówił Marek_07 (dziękuje) i bynajmniej na razie nie wydaje dziwnych dźwięków. Mam nadzieje, że pomogło na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wymyłem przepustnicę a nawet kupiłem nowa, ale nic to nie dało. Na forum scenica piszą żeby zatkać ten wężyk co idzie od tego zaworu jakaś śrubą. Tak też zrobiłem i jest cisza. Powiem więcej. Może to placebo ale wydaje mi się że auto ma większego kopa.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!