Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Wygłuszenie drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Renault Megane III - 2009r (oryginalne radio) z racji, iż fabryczny system nie bardzo mnie zadowala, chciałem zacząć od wytłumienia przednich drzwi.

Dodam, że pierwszy raz mam z tym styczność, o materiał nie pytam bo dużo o tym, mianowicie jak wiem, wygłuszyć trzeba wnętrze drzwi tj. blachę tą stronę, która jest na zewnątrz (tą na która pada deszcz dajmy, przykładowo) oczywiście od wewnętrznej strony, tą za głośnikiem.

Następnie blachę, która ukazuje nam się bezpośrednio po ściągnięciu boczku/plastiku drzwi, można też boczek/plastik drzwi z tego co wiem, jeśli się mylę lub coś jeszcze proszę o wskazówkę.

Generalnie problem byłby w obklejeniu ścianki w środku, tej o której pisałem wcześniej tj. tą za głośnikiem, ponieważ jak wiadomo ciężko się tam dostać tymi lukami, które są w drzwiach.

Powiedzcie mi na zdrowy rozum jak to wykonać, czy to wystarczy za głośnikiem tylko podkleić tej maty czy też trzeba wyłożyć w środku całą blachę???

Jakieś sugestie, byłbym bardzo wdzięczny bo mam dość słuchania tego bicia o spód wiaderka...'

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wygłuszałem całe drzwi. Albo robisz całą powierzchnię, albo sobie daruj. Przez otwory serwisowe spokojnie dałem radę okleić całe wilekie drzwi w Coupe. W HB/kombi powinno być jeszcze łatwiej. Najlepiej robić to w ciepły dzień, lepiej maty przylegają i są bardziej elastyczne. Proponuję sobie kupić plastikowy wałek do dociskania, i założyć rękawiczki. Aluminium z tych mat na krawędziach jest jak żyletka. Ogólnie spokojna robota, o ile się nie ma wielkich dłoni.

Po zrobieniu wnętrza, warto zakleić otwory serwisowe, oraz szczelnie okleić obudowę głośnika (tak przynajmniej wyczytałem). W razie pytań chętnie podpowiem co i jak.

 

PS. za samym głośnikiem niektórzy polecają podwójną warstwę maty.

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że będę musiał odpinać ten moduł, który ukazuje się po ściągnięciu boczku? a blachę, która się ukazuje po ściągnięciu boczka do której montujemy głośnik od środka też trzeba obkleić? czy wystarczy ta, która jest na przeciw głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odpinałem, jest to dość proste, i nie jest tego tak dużo. Bodajże tylko moduł szyb/lusterek oraz lampka na dole. Wewnętrzna klamka drzwi jest demontowalna, więc po zdjęciu boczku sobie najzwyklej wisiała.

Nie wiem, o jaką blachę chodzi. U mnie głośnik jest nitowany do konstrukcji drzwi a mimo to go okleiłem. Wpisz w google "wyciszenie drzwi" albo "dynamat", zobaczysz jak to powinno wyglądać. Generalnie zasada jest prosta - im dokładniej okleisz, tym lepiej. Powinno się dążyć do całkowitego wyizolowania wnętrza drzwi, by była szczelna komora dla głośnika. Pamiętaj tylko, by we wnętrzu drzwi nie zakleić odpływów na dole. I przed klejeniem bardzo dokładnie oczyść powierzchnie, najlepiej benzyną ekstrakcyjną.

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki za wszystko, chodzi mi o wnętrze drzwi, a dokładnie czy wystarczy obkleić blachę w środku ta na którą pada deszcz od drugiej strony czy też ta druga część też trzeba tą do której głośnik jest przymocowany tylko od środka.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zewnętrzna blacha, na którą pada deszcz - powinna być oklejona cała. Natomiast wewnętrzna struktura drzwi - tu są dwie szkoły. Jedni całkowicie oklejają, inni zakrywają tylko otwory. Jeśli chodzi o otwory, to w obu przypadkach warto zainstalować wzmocnienia z płaskowników, by nam się nie zrobiły bębenki;) Mam nadzieję, że to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nadal nie rozumiem, chodzi o środek drzwi tam gdzie znajdują się szyny szyby, wnętrze drzwi, to tak: obklejam blachę zewnętrznej klamki, oczywiście w środku drzwi tu gdzie są szyny szyby, no i w środku mam drugą stronę blachy i ja też obklejam czy nie? czy też wystarczy jak obkleje ta płytę blachy od strony wewnętrznej klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw oklejasz tak jak na tym zdjęciu:

thumb_hosting_zdjec_1473937143__08022009040.jpg

 

Następnie zaklejasz otwory serwisowe (bądz całe drzwi), i oklejasz głośnik, jak tutaj:

thumb_hosting_zdjec_1473937654__porsche_997_door_pannel_sound_proofed.jpg

 

A ten obrazek pokazuje wzmocnienia, o których mówiłem. Zapobiegają (minimalizują) one wpadaniu maty w wibracje:

thumb_hosting_zdjec_1473937800__wzmocnienia.jpg

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, temat montażu już znam jest ok. Natomiast, co byś zaproponował do oklejenia środka drzwi, co na zewnątrz (raczej będę oklejał całe drzwi) oraz do oklejenia boczka plastikowego, niby temat jasny,ale wolę przekazji zapytać. Dodam, że chcę obkleić tylko dwoje przednich drzwi, jaki byłby mniej więcej koszt tego materiału? mój fundusz to około 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty STP są dobre, podobnie GMS. Ja kupiłem GMS akurat, ale nie ma to większego znaczenia, obie firmy są na podobnym poziomie, nie można źle wybrać.

Pod boczek dokupiłem filcu. Ale to było ponad rok temu. Teraz widzę, że pojawiły się nowe zestawy mata+pianka:

https://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace/Zestaw-mat-wygluszajacych/Zestaw-mat-i-pianek-do-wyciszenia-drzwi-w-samochodzie

 

Akurat w Twoim budżecie. Ja dodatkowo zrobiłem całą podłogę bagażnika, plus pod siedzeniami tylnymi, tam generalnie nie ma nic. Ale to zawsze można dodać później;)

 

PS. Nie mam żadnego związku z tą firmą, po prostu spodobało mi się ich podejście do klienta, bardzo pomocni są w kwestiach technicznych i doboru materiałów.

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra aukcja myślę, że to kupię, zestaw daje mi wszystko, wygłuszenie kompletne drzwi, plus boczku plastikowego, wszystko w jednym pytanie tylko czy starczy materiału na parę przednich drzwi, ponieważ są większe niż tylne, samochód to megane 3 HB 5drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuję zmierzyć drzwi w prostokącie, zobaczyć ile m2 potrzeba. Prosta matematyka. W tym zestawie są 2m2, drzwi mają około 0.5m2. Więc nawet sporo Ci zostanie. Powtarzam, zadzwoń do nich, upewnij się, będziesz miał spokój:)

 

U mnie wrażenia są bardzo dobre. Samochód jest bardziej wytłumiony, drzwi nie telepią się jak w Wartburgu, całość jest sztywniejsza. Spokojnie mogę jechać 130 i mogę z żoną normalnie rozmawiać. Różnica jest spora zwłaszcza w trakcie jazdy w deszczu.

Dźwięk głośników się poprawił zauważalnie, ale bez przełomu. Chyba najlepiej wydane pieniądze jeśli chodzi o udogodnienia. Właściwy efekt będzie dopiero jak wyciszę przegrodę, tylne boki (drzwi nie mam), podłogę, nadkola przód i tył. Dach też niby się powinno, ale to na końcu pewnie. Polecam każdemu kto lubi czasem pokaleczyć ręce. Piwo daje +50 do frajdy.

 

Uchwytów kilka puściło, tego się nie uniknie za pierwszym podejściem. Można dokupić za 1zł bodajże. Ja zamontowałem te pourywane, bo nie miałem zapasowych, i różnicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dużo razy rozbierałem tapicerkę drzwi w mojej megi i trzeba naprawdę być nie ostrożnym żeby je uszkodzić, w zapasie kupiłem na allegro nowe 10 sztuk klipsów więc to nie problem.

 

Dodano: 15 wrz 2016 - 14:52

Dlatego proponuję zmierzyć drzwi w prostokącie, zobaczyć ile m2 potrzeba. Prosta matematyka. W tym zestawie są 2m2, drzwi mają około 0.5m2. Więc nawet sporo Ci zostanie. Powtarzam, zadzwoń do nich, upewnij się, będziesz miał spokój:)

 

U mnie wrażenia są bardzo dobre. Samochód jest bardziej wytłumiony, drzwi nie telepią się jak w Wartburgu, całość jest sztywniejsza. Spokojnie mogę jechać 130 i mogę z żoną normalnie rozmawiać. Różnica jest spora zwłaszcza w trakcie jazdy w deszczu.

Dźwięk głośników się poprawił zauważalnie, ale bez przełomu. Chyba najlepiej wydane pieniądze jeśli chodzi o udogodnienia. Właściwy efekt będzie dopiero jak wyciszę przegrodę, tylne boki (drzwi nie mam), podłogę, nadkola przód i tył. Dach też niby się powinno, ale to na końcu pewnie. Polecam każdemu kto lubi czasem pokaleczyć ręce. Piwo daje +50 do frajdy.

 

Uchwytów kilka puściło, tego się nie uniknie za pierwszym podejściem. Można dokupić za 1zł bodajże. Ja zamontowałem te pourywane, bo nie miałem zapasowych, i różnicy nie widzę.

A uwzględniłeś, że trzeba będzie podwójna wartość na jedyne drzwi tej maty, tj. w środek drzwi oraz na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!