Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poprawa/zmiana audio


Rekomendowane odpowiedzi

Auto już "zadomowione" więc postanowiłem coś pogrzebać ;)

Ogólnie jest jeden wielki minus Renault Megane III tym minusem jest jakość dźwięku w samochodzie, - a właściwie brak jakiejkolwiek jakości.

Postanowiłem. Coś z tym zrobić, ale czytam forum i czytam i zauważyłem że ogólny problem radia fabrycznego (z reszta nie tylko w Renault). To brak wyjście RCA. Dołożyłem sobie już głośniki wysokotonowe na desce, bo były kabelki ale gorzej z basem. Wcześniej w aucie miałem subwoofer Bose (jaki to długa historia) ale to jedyny do tej pory sprzęt który ma mega przyjemny i głęboki bas, który prócz tego że słychać to czuć - oczywiście w kwocie do 200 zł (dla chętnych podeśle model suba).

Pytanie, czy ktoś próbował dołożyć wyjścia rca z przed końcówki mocy w radiu? Bo to chyba jedyny sensowny sposób na poprawę dźwięku. Dodatkowo pytanie ogólne - jak radzicie sobie Panowie i Panie z poprawa dźwięku w megane III? Może ktoś się podzielić jakimś skutecznym w miarę sposobem?

Bardzo proszę o pomoc i radę w tej kwestii.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączę się do pytania. Mam takie same odczucia. Może ktoś próbował jakieś inne głośniki tam wpasować (niekoniecznie dedykowane).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie znalazłem warsztat który zbudował mi zbudował z włókna i zainstalował skrzynkę zamkniętą w boczek, z głośnikiem basowym u-Dimension ProX-208, do tego wzmacniacz Logic DBX1002 (nie jest to żaden super sprzęt, ale do napędzenia wspomnianego głośnika starczy). Wszystko zasilane od aku z takim aparacikiem który włącza i wyłącza całość, zgodnie z pojawieniem się napięcia w instalacji. Jestem bardzo zadowolony, jakoś dużo lepsza od wersji "pod fotelowej" tzw "poduszki" o której myślałem, a cena niewiele większa. Teraz wreszcie cały ten Arkamys daje radę :notacrook:

 

PS Oszukałem trochę z tym Dimensionem, nie 408 a 208 :oops: , ale i tak jak dla mnie jest to o co chodziło :D

Edytowane przez pankuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Fluence wygłuszyłem wszystkie drzwi porządną matą STP Gold + matą-pianką pod tapicerkę, do tego w przednie drzwi zamontowałem głośniki u-Dimension El Coax 6 (bo nie mam fabrycznych kabli pod zaślepkami w desce, pod wysokotonowe). 16-tki pasują pod tapicerkę bez przeróbek, na dystansie o grubości 8mm który kupiłem bardzo tanio na Allegro :) Wystarczy wywiercić w nim otwory pod głośnik. Tylko tu jest mały problem - nie ma szans żeby otwory w głośniku współgrały z tymi w drzwiach. Nie chcąc wiercić drzwi, wywierciłem po jednym dodatkowym otworze w głośniku, ale za trudne zadanie to nie było, ręczną wiertarką na parkingu poszło ;) Śmiga fantastycznie. Do muzyki której słucham są po prostu genialne, bardzo detaliczne, bas wiadomo że pod samym radiem bez subwoofera głęboki nie jest, nie odczuwam braku osobnych wysokotonowych. Bas jest fajny "twardy" a nie "rozlazły". Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytając i rozważając zdecyduje się raczej na dołożenie wyjścia rca przed wzmacniacz w radiu, ale to już chyba po zimie ;) dziękuje za pomoc ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja zdecydowałem się wymienić głośniki i za namową bardzo miłego Pana w sklepie audio, któremu usta się nie zamykały, nabyłem zestaw Audio System (drzwi plus tweetery). Sam montaż jest i łatwy i trudny. Trzeba zdjąć tapicerkę, co nie jest takie trudne, natomiast oryginalne głośniki są nitowane - więc trzeba rozwiercać/wyrywać (jak w moim przypadku). Rozmiar głośnika to 13 - większe trzeba przerabiać. Dodałem również matę wygłuszającą od środka. Nie wiem na ile poprawia to jakość dźwięku audio, ale sam dźwięk zamykania drzwi jest już zdecydowanie lepszy!

Na początku nie było widać dużej różnicy, ale po kilku / kilkunastu godzinach użytkowania dźwięk się zdecydowanie poprawił. Najwyraźniej głośniki się "rozgrzały / rozruszały" (wspominał o tym miły Pan). Nie ma drastycznego przeskoku jakościowego , ale gdy porównam jakość z tylnymi oryginałami to zdecydowanie nie żałuję wymiany i pod choinkę chyba wymienię tył, który na razie jest permanentnie wyłączony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Fluence wygłuszyłem wszystkie drzwi porządną matą STP Gold + matą-pianką pod tapicerkę, do tego w przednie drzwi zamontowałem głośniki u-Dimension El Coax 6 (bo nie mam fabrycznych kabli pod zaślepkami w desce, pod wysokotonowe). 16-tki pasują pod tapicerkę bez przeróbek, na dystansie o grubości 8mm który kupiłem bardzo tanio na Allegro :) Wystarczy wywiercić w nim otwory pod głośnik. Tylko tu jest mały problem - nie ma szans żeby otwory w głośniku współgrały z tymi w drzwiach. Nie chcąc wiercić drzwi, wywierciłem po jednym dodatkowym otworze w głośniku, ale za trudne zadanie to nie było, ręczną wiertarką na parkingu poszło ;) Śmiga fantastycznie. Do muzyki której słucham są po prostu genialne, bardzo detaliczne, bas wiadomo że pod samym radiem bez subwoofera głęboki nie jest, nie odczuwam braku osobnych wysokotonowych. Bas jest fajny "twardy" a nie "rozlazły". Polecam.

16-tki bez przeróbek weszły? Masz może jakieś fotki z montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!