Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poprawa/zmiana audio


Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem tu poszukując sugestii odn poprawy dźwięku w megane III. Może jak i ja ktoś szuka odpowiedzi zatem przeczyta mój wpis. Otóż w grandtour 2013r., zmiany:

-wyciszone drzwi przednie

-wyciszony bagażnik, klapa bagażnika

-wyciszona blacha pod tylną kanapą.

-wymienione głośniki przednie na zestaw Ground Zero: woofery, tweetery, zwrotnice.

-głośnik niskotonowy śr. 25 cm w skrzyni w bagażniku

-wzmacniacz pod fotelem kierowcy.

Całość zrobiona profesjonalnie w salonie audio.

I...... rozczarowanie.

4 000pln i nigdy nie zagra jak trzeba bo....... fabryczne radio to uniemożliwia.

Mam nawigację carminat zatem żal mi wymieniać radio bo zniknie mi ta funkcja.

Teraz myślę czy coś zrobiłem zbędnie.

Wyciszenie działa. Jest o wiele ciszej. Teraz z tylnej kanapy można rozmawiać z kierowcą bez podnoszenia głosu.

Głośniki, bas mają moc. Tweetery na słupkach tworzą "scenę".

Jednak: Radio podaje słaby dźwięk. W rezultacie wysokie tony dominują. Wręcz drażnią. Bas dudni. Nie gra ładnie , wyraziście, lecz dudni. A głośników w drzwiach praktycznie nie słychać.

Zatem moja rada: kupcie wersję bez nawigacji i zacznijcie od zmiany radia. Inaczej nigdy nie będziecie zadowoleni.

 

Edytowane przez alek.33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrażenia. 

Dzisiaj montowałem sprzęt. 

Z przodu grają morel maximo6. 2

Wzmacniacz excursion hxa-65 

Sub Audio system R12

 

Jest głośno, fajnie... Ale kur..sko nieczysto.. Tak jak alek.33 napisał - strasznie męczy jakby wysokimi tonami. Głośniki miałem w poprzednim samochodzie pod samym radiem alpine i było czysciutko.. 

 

Zapewne zmienię radio bo tak nie może zostać.. Zmarnowany potencjał dotychczasowych prac. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam system zbudowany w oparciu o fabryczne radio i nie mam takich problemów.  Proponuje sprawdzić czy wszystko się podpięte prawidłowo w fazie i czy nie ma włączonych jakichś podbić. Kolejna sprawa jest taka, skoro wszystko jest podpięte pod fabryczne radio to jakiego rodzaju  i jakości jest zastosowany konwerter Hi-Low.

Miesiąc temu robiłem Megane III gdzie Maximo 6.2 grały pod samym radiem i nie spotkałem się z takimi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też była zadowolona gdy w domu Altus 200 grały pod amplitunerem Technics. Podwójnie, bo raz miała sterowanie pilotem z poduszki, dwa służyły jako podstawy pod kwiaty. Do chwili gdy ciekawość zawiodła mnie do salonu audio. Najpierw zmieniłem głośniki na monitorki. Jakby obraz 2D stał się 3D. Pojawiła się scena. Usłyszałem z tych samych płyt dźwięki których wcześniej nie było! Zmieniłem klocki dużej wieży. Dźwięk stał się ostrzejszy, bardziej wyrazisty. W moim megane po zmianach jest podobnie. Są namiastki sceny. Można zagrać o wiele głośniej. Dźwięk ma moc. Jednak nie da się słuchać głośno. Bo soprany męczą agresywnością, a jednocześnie poszczególnych instrumentów nie słychać tak wyraźnie jak mogłoby. Bas dudniący i rozwlekły niczym zza przeszkody. Słuchałem tej samej płyty na firmowym radiu Vw Passat. Rożnica z moim? jakby tv lcd jeszcze bez hd ready zmienić na 4K. Wiem, że za 4 500 zł nie usłyszę tego co tam, jednak chciałbym by chociaż przypominało brzmieniem. I słuchanie nie męczyło jak teraz. Nie rozwodzę się już że inaczej gra radio FM a inaczej płyta CD. I nie mp3 ale audio. Akustyk sugeruje albo procesor dźwięku za minimum 1200pln albo zmianę zestawu Ground Zero 135mm na "mniej wymagające". Osobiście uważam że winne jest tu radio. Zatem pojeżdżę trochę. może przyzwyczaję się. Ale jest niedosyt. Duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4500 za audio? I w dodatku nie spełnia wymagań? Strzał w kolano. Słyszałem zestawy za 1500 zł które grają spoko i to w Megance. Po prostu ktoś albo robi sam i ma taniej albo ma inne sposoby na oszczędności, ale 4500 zł to sporo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Etap przebudowy audio zakończony.  Zmiana głośników z Ground Zero na Morel pomogła, a muzyka wreszcie zbliżona do oczekiwanego poziomu. Dźwięk stał się przyjemny. Nie razi po uszach. Jednak coś za coś. Wraz z wymontowaniem Graund Zero zniknęła scena. Szkoda, lecz cóż. Wreszcie da się słuchać godzinami, a nie jak wcześniej po kilku minutach palce szukały na manetce przycisku ciszej.

Co mamy?

-Fabryczne radio z nawigacją  RADIO CD USB MP3 281150625R V166 -najsłabszy element systemu. Rada: -jeżeli macie model bez nawigacji zmieńcie bez wahania. Podejrzewam, że każde niefabryczne zagra lepiej.

-wzmacniacz 4kanałowy Ampire MBM4.24V-2G

-Morel Tempo Ultra 502 100RMS

-JL Audio 10W0v3-4

Do tego wygłuszone drzwi przednie, bagażnik, blacha pod tylną kanapą.

Tak w moim przypadku przedstawia się przepis na sukces, ale związany z kosztami. Wszystko w salonie audio. Nowe. Nie znam się na elektronice.

Kolejnego etapu poza ewentualną zmianą radia nie będzie. Bo wiązałby się ze zmianą wzmacniacza na procesor dźwięku w cenie powyżej 2200pln.

Zatem ścieżka wytyczona. Jest to do zrobienia. Powodzenia!

Edytowane przez alek.33
uzupełnienie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!