Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju...


Tomasheng

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czym spowodowany jest wyciek oleju przy cewce (tylko z pierwszej od lewej). Dodam, że wylatuje go dużo, cała lewa strona silnika i elementy zawieszenia są w oleju. Silnik to 1.6 16v z końca 2008r.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wg mnie prawdopodobna przyczyna to, że cieknie spod kolektora ssącego (duże czarne plastikowe). Kolektor pod spodem ma uszczelkę nr katalogowy 8200236726. Ewentualnie sprawdź uszczelkę od zaworu KZFR. Gorzej jak cieknie spod pokrywy zaworów, ale najpierw ściągnij kolektor ssący i zobacz pod nim co będzie widać.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor ssący jest połączony tą uszczelką z pokrywka pokrywy zaworów. Jest to uszczelnienie odmy pomiędzy pokrywą zaworów, a kolektorem ssącym. Tutaj gdzie jest umiejscowiona post-3433-0-34079600-1474744754_thumb.png, a tutaj gdzie łączy się z pokrywą post-3433-0-55258500-1474744904_thumb.jpg. Niestety leci stąd olej co znam z autopsji, wymieniałem tą uszczelkę w zeszłym roku i od razu przestało mi brudzić silnik. Tak jak pisałem może też cieknąć z pod pokrywki widocznej na drugim zdjęciu lub z zaworu KZFR. Innych możliwości jak spojrzycie na zdjęcie za dużo nie ma. No chyba, że leci spod całej dużej pokrywy zaworów i powietrze roznosi olej po całym silniku.

Edytowane przez mireczek01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, jeżeli to lewa strona, to najpierw upewnij się czy nie cieknie spod korka wlewu. Jeszcze pytanie czy nie zmieniali Ci ostatnio oleju. Miałem przypadek (w alfie 156), że fachowcy tak zmieniali olej, że musiałem go wysysać z otworów na świece, bo wszystko pływało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Z kolektora ssącego czy wydechowego? Z wydechowego najlepiej wymienić, z ssącego zależy którą, ta przy bloku silnika raczej tak, a ta przy "plastikowym kolektorze" niekoniecznie. Ale tą od odmy (mała uszczelka pod "plastikowym Kolektorem") zdecydowanie tak (często brudzi olejem).

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem uszczelkę odmy, te jajowate gumowe ale nigdzie nie mogę znaleźć tej długiej przy kolektorze ssącym. Ktoś wie gdzie to zamówić lub zna numer oryginału.

 

Zdjęcia dodajemy zgodnie z regulaminem forum :!:

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej uszczelki po prostu nie ma w 1,6 16v, jest tylko na rysunku (który jest uniwersalny do kilku wersji silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, jutro zabieram się do roboty.Dodano: 29 paź 2016 - 00:31

Z ssącego zależy którą, ta przy bloku silnika raczej tak, a ta przy "plastikowym kolektorze" niekoniecznie. Ale tą od odmy (mała uszczelka pod "plastikowym Kolektorem") zdecydowanie tak (często brudzi olejem).

Przy bloku to rozumiem że te jajowate , odma to wiem a jaka jest ta trzecia przy plastikowym kolektorze??

Edytowane przez markis80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, te jajowate są między plastikowym kolektorem ssącym (położone w poziomie, wciśnięte w plastik), a aluminiowym kolektorem przykręcanym do bloku silnika - 8200329496. I tam jest uszczelka 8200066662.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!