Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cofanie powietrza do filtra powietrza przy dodawaniu gazu


Nikalaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

jest to mój pierwszy prost na forum, ale piszę go ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie mam Megane III Coupe 1.6 16V 110km KM 2009. Pojawił się problem w czasie dodawania gazu słychać jest świt powietrza. Odkręciłem filtr powietrza i kiedy to włożyłem rękę przy dodawaniu gazu jest czuć z wylotu uderzenie powietrza. Okręciłem też przewód przy samej przepustnicy w celu sprawdzenia czy się domyka i wszystko z nią okej. Problem pojawia się tylko w czasie dodawania gazu lekko lub mocno, nie zależnie czy samochód jedzie, stoi czy też od obrotów (wystarczy delikatnie wcisnąć pedał gazu ) i jest słychać ten dźwięk oraz uderzenie powietrza jest wyczuwalne. Na moje ucho dźwięk przechodził z kolektora dolotowego aż do filtra. Czy ktoś z was miał taki problem?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś może powodować jedynie wybuch mieszanki w cylindrze, który wydostaje się przez kolektor dolotowy. Jest kilka opcji. Koło zmiennych faz fiksuje. Jakiś zawór się przywiesza. Rozrząd przeskoczył i w momencie zapłonu dolot nie jest jeszcze zamknięty. Nie odczuwasz przypadkiem spadku mocy na wyższych obrotach?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczułem tego w czasie jazdy, dzisiaj sprawdzę to i dam znać jak to wygląda. Spadku mocny mogę się spodziewać na każdym biegu? Odnośnie koła faz czasami mam wrażenie, że po dłużej jeździe po mieście słychać lekki klekot z komory silnika. Czytałem, że są to też objawy właśnie KZFR. Wymieniając je na nowe potrzeba wymienić cały rozrząd dla bezpieczeństwa czy można wymienić tylko samo koło?

 

Dodatkowo nie ma nierównej pracy silnika. Silnik pali bez problemowo. Na pełnym obciążeniu na postoju nie gaśnie nie ma nierównej pracy. Brak też falowania obrotów.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!