Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III phI HB zbierająca się woda w klapie


Rekomendowane odpowiedzi

Myliłem się. Mi też po otwarciu klapy coś kapie. Kilka kropel dosłownie, ale są. Nie wiem czy to nie od wycieraczki. Jej zewnętrzna uszczelka nie wygląda na solidną. Założę się, że to przez nią wpada woda. Jak znajdę więcej czasu to się za to zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet tego nie rozbieraj :)

 

Leje Ci przez lotkę, tak samo jak i mi. Renault solidnie doszczelnił łączenie lotki z samą klapą przez cieniutkie gąbkowe uszczelki. Zdejmij lotkę (kilka śrubek od środka) i uszczelnij te otworki silikonem. Zrobiłem to wczoraj, dzisiaj auto zlałem myjką - 0 kropel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem składać wszystko do kupy:) O jakiej lotce mowa? Bo u mnie trzpień od wycieraczki był ewidentnie z kamieniem/osadem po wodzie. Ta uszczelka to jakaś kpina. Uszczelniłem to dodatkowo specjalną pastą silikonową, powinno być ok. Zdjęcia w tym tygodniu może wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontowałeś mechanizm wycieraczek?

Lotka to ten plastikowy element montowany na klapie. mi się lało przez niego do plastiku dolnego i z niego dopiero na zewnątrz.

Jak to uszczelniłeś, jak trzpień cały czas pracuje?

Edytowane przez murgal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmu nie da się zdjąć, jest na nity z tego co widziałem.

Uszczelka wycieraczki jest w około jakby kołnierza, nieruchomego. Wewnątrz tego kołnierza jest dopiero trzpień wycieraczki, który się obraca. A ten jest przykryty obudową ramienia wycieraczki ( o szczelności tej obudowy się nie wypowiem). Ogólnie rozwiązanie o kant dupy, ale dzięki temu proste do poprawienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawiła się ze dwa razy strużka po szybie od wewnętrznej strony klapy jak otwierałem ją do góry :( mocniejsze dociśnięcie tej nieszczęsnej okrągłej uszczelki w koło trzpienia wycieraczki pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiązany.

Zdjąłem lotkę górną, uszczelniłem tam i poprawiłem po fabryce te śmieszne uszczelniania i jest super.

Dzisiaj u mnie lało, podniosłem klapę - ani kropli.

Myjką specjalnie przez 3 min lałem na klapę - też 0 wody w środku.

Wcześniej miałbym powódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być zdjęcia, to dodaję:

thumb_hosting_zdjec_1467365328__imag0221.jpg thumb_hosting_zdjec_1467365412__imag0228.jpg thumb_hosting_zdjec_1467365563__imag0229.jpg

Generalnie są dwa problemy. Jeden to uszczelnienie otworu w szybie. Zbiera się tam brud, uszczelka byle jak przylega, nie ma szans by to było szczelne w 100%. Ja dodałem uszczelniacz (jakby silikon) w około tej uszczelki. Druga rzecz - połączenie uszczelki z tym nieruchomym kołnierzem zaznaczonym na czerwono - tu jest niby lepiej, ale jak widać i tak ciekło. Tu akurat nic specjalnego nie robiłem, wyczyściłem tylko porządnie obie powierzchnie by był dobry styk. Ja akurat rozbierałem całe wnętrze klapy, ale nie ma to specjalnie sensu. Wystarczy zdjąć wycieraczkę i potem uszczelkę. Wycieraczka jest wciśnięta na trzpień dość mocno, więc polecam ściągacz do wycieraczek (mi się udało bez, ale łatwo nie było).

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Zauważyłem, że po dużym deszczu w momencie podnoszenia tylnej klapy wylewa się woda z połączenia pomiędzy szybą, a rantem metalowym do którego przymocowana jest plastikowa osłona klapy (miejsca te zaznaczyłem poziomymi kreskami). Czytałem na forum o powodziach w bagażniku oraz uszczelce 3 światła stopu jednak wszystkie posty świadczyły o dużej ilości wody w bagażniku. U mnie jest to strużka która po podniesieniu klapy płynie po szybie w stronę światła stop. Powinienem najpierw wymienić stop czy może to np uszczelka szyby?

post-92611-0-57667900-1476285866_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!