Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrząd 1.5dci 110KM K9K636


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo bym prosił użytkowników o pomoc w zakupie rozrządu do Scenic III 1.5dci 110km KM.

Nie wiem czym się sugerować przy wyborze części, chciałbym kupić wszystko na własną rękę bo taniej, tylko nie chciałbym wtopić z nieodpowiednim do tego modelu i żeby czegoś brakowało.

Podobno przy tym modelu wymienia się co 160 tysięcy lub 6 lat, auto jest 3 letnie i ma nabite 141.000, z czego ja zrobiłem tysiąc, więc chciałbym już sobie szukać części i za dwa miesiące oddać go do warsztatu.

Bardzo proszę o rady.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta tanioscia to jest tak:

1) sam kupujesz - cena za rozrzad powiedzmy X, marza 0, za wymiane w warsztacie powiedzmy X, gwarancji na calosc brak

2) kupujesz przez warsztat - cena dla warsztatu X-20%, marza zakladu 20%, wymiana X, gwarancja.

 

Teraz przemysl, co warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja nie czekałbym tych dwóch miesięcy, mój wymieniłem przy 150 tys/5 latach i to już był ostatni dzwonek-oryginalny pasek się już rozwarstwiał...mechanicy jak nie zarobią częściach to zarobią na robociźnie :-), wiesz że jak sam kupisz części to mechanik da Ci tylko gwarancję na robociznę, gwarancję na części będziesz mieć w firmie'krzak'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji w tym jest, chce wybrać najlepsza opcję.

W takim razie jaka kwota będzie dobra rozsądna w warsztacie za całość, czy będzie to taniej i lepiej zrobione jak w ASO?

Przy sprawdzaniu auta przed zakupem w ASO dostałem informację że spokojnie mogę jeszcze przez rok jeździć na tym co mam, choć nie zaglądali do rozrządu. Kwotę jaką rzucili zwaliła mnie z nóg 2500, z rabatem około 1800 zł.

To przecież jakieś szaleństwo.

Z zakupem części osobiście, plus warsztat można się zmieścić podobno od 700-do 1.000 zł, tak słyszałem.

W takim razie gdzie robić i w jakiej kwocie u obeznanego w temacie mechanika, co nic nie popsuje i na przyszłość będzie dobrze rokował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w kwocie do 1000 spokojnie zrobisz kpl rozrząd na markowych częściach , do tego przy okazji wymień sobie rolkę napinacza paska wielorowkowego i sam pasek kwota niewielka a dostęp tam jest kiepski odwiedź kilka warsztatów niech zrobią wycenę z zestawów rozrządu pewniaki to ina/conti/gates/dayco unikałbym zestawów oryginalnych poza aso na rynku już jest sporo podrobionych części 'oryginalnych' zamówionych przez naszych januszów biznesu...

Edytowane przez tetryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!