Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wykonaj przegląd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam mały problem odnośnie ikonki i komentarza, który wyświetlił mi się w samochodzie. Dziś pojawiła mi się ikonka klucza na pomarańczowym tle i komentarz (wykonaj przegląd).

Robiłem przegląd w marcu, więc do następnego przeglądu według komputera zostało mi 5 miesięcy. I taki komentarz był jeszcze wczoraj. Na liczniku zrobione od przeglądu ok 5,5k kilometrów. Podczas przeglądu wymieniony olej na castrol 5w30, wszystkie filtry, rozrząd. Dziś na szybko dolałem ok 250ml oleju, sprawdziłem poziom płynu chłodniczego i jest ok 2mm nad kreską minimum. Aktualnie na liczniku 172k przebiegu, silnik 1.9dci ,130KM, meganka 3 grandtour rocznik 2009. aka może być przyczyna tego komunikatu? Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat wyświetla się ze względu na kilometry (30 kkm) albo ze względu na czas (24 m-ce). Zależy co wcześniej.

Może poprzednim razem nie skasowano komunikatu?

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd był w marcu i był ustawiony czas 12 miesięcy lub 15k kilometrów i był zresetowany komunikat. Udało mi się komunikat skasować, lampka zgasła i mam ustawione od teraz 12mc/15k kilometrów. Po dolaniu oleju mam teraz 5 kropeczek na 6, więc to mogło być przyczyną. Dzięki za pomoc, dalej będę obserwował Renatke :-D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trzeci czynnik wpływający na komunikat - system OCS (nie w każdym silniku).

 

"OCS: Oil Control System, układ obsługiwany przez blok elektroniczny silnika pozwalający na wydłużenie przebiegów między przeglądami, korzystny dla klientów w przypadku nietypowego użytkowania samochodu. Przy obliczaniu przebiegu do przeglądu jest uwzględniania prędkość samochodu i ilość obrotów silnika."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!