Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Irytujące buczenie wewnątrz


Gość konto_usuniete

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamsebastian

Mam prośbę do Was. Mam prawie nowego Megane z 2015 na gwarancji. Wiem, ze auto jest słabo wyciszone i nie jest to auto klasy średniej, ale ciągły o męczących częstotliwościach dźwięk (raczej z okolic pompy paliwa) przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Przy wyższych prędkościach go nie słychać, bo skutecznie zagłusza go silnik i reszta słabo wyciszonego Megane, ale ja 90% jeżdżę po mieście i góra 70 km/h. Zgłosiłem to do ASO, ale dostałem odpowiedź, że pompa musi pompować i działać. Sorry, ale dla przykładu pompa w Megane kolegi praktycznie jest niesłyszalna. Proszę o jakiekolwiek sugestie. Z góry dziękuję za pomoc. :)

Edytowane przez adamsebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest na postoju, jak gazujesz, niezależne od obrotów silnika, tzn. nie zmienia się częstotliwość tego - dopiero jak wkręcisz na wysokie obroty to silnik to zagłusza?

Czy po dłuższej jeździe jak się nagrzeje, to znika albo bardzo cichnie?

 

Jeśli tak to mam coś podobnego w dieslu, więc może to nie pompa? ASO twierdziło że wszystko OK dopóki nie zawołałem kierownika serwisu, miał niezłą minę jak to usłyszał... Umówiłem się tak: jeżdżę miesiąc-dwa, może się to nasili na tyle, że będzie łatwiej znaleźć co to. Do tego czasu zamierzam osłuchać niektóre elementy stetoskopem.

 

Daj znać jakbyś na coś wpadł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamsebastian

Nie ma znaczenia czy gazuje. Po prostu jak silnik się nagrzeje i sam jest cichszy to na moje z okolic pompy jest ten hałas. Jest o niskich częstotliwościach, dlatego aby z filmiku go usłyszeć to musze odtworzyć na normalnych głośnikach z basem, bo na takich plastikowych biurowych to słabo słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś do góry siedzisko tylnej kanapy, ułatwi to zlokalizowanie potencjalnego źródła hałasu-pompę paliwa.

Czasami się zdarza, że buczy pompa paliwa. Dla mnie nie jest to normalne.

Możesz spróbować wykleić blachę dobrą matą głuszącą, coś pomoże...

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamsebastian

Tłumaczenie jest takie, że to sprawna część i nie można sprawnej części wymienić na gwarancji. A na prawdę ją słychać, dość mocno, ale w normalnym użytkowaniu. Nagranie tak tego nie oddaje, mikrofon ze smartfona też szału nie robi, a ucho ludzkie odbiera inaczej. Kolega ma Fluenca z 1.6 16v i jest cisza z tych okolic. Ja bym nawet sam tą pompę wymienił, ale na gwarancji nie mogę.

Edytowane przez adamsebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to gwarancji nie narusza wymiana części poza ASO. Wystarczy serwis "dedykowany" marce.

 

Znalazłem:

http://www.motofakty.pl/artykul/serwisowanie-samochodu-poza-aso-podczas-gwarancji.html

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamsebastian

Nie będę sam wymieniał. Kurcze prawie nowe auto, wiadomo teraz to raczej gorsze auta robią niż kiedyś, ale chociaż by ktoś sprawdził czy pompa działa prawidłowo, a nie na zasadzie musi hałasować bo pracuje :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!