Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala po dłuższym postoju za pierwszym razem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Auto to Megane III hatchback 2012r. przebieg 65000km, silnik 1.6 benzyna 74kW(K4M-848).

Od kilu dni auto ma problem z rannym odpalaniem za pierwszym razu. Odpala i od razu gaśnie. Wystarczy cofnąć kluczyk i za drugim razem pali "od strzała".

Nie ma żadnych dolegliwości oprócz tego rannego odpalania.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

Komputer nie pokazuje żadnych komunikatów.

Edytowane przez marekgr78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nawet ASO rozkłada ręce. Ich odpowiedź : Zdarzały się nam auta z takimi objawami i użytkownicy jeżdżą bez problemu. Dopóki odpala nie da się zdiagnozować i wymieniać części na siłę bo szkoda kasy. Kazali użytkować i się nie przejmować dopóki wogóle nie stanie. Wygląda, że to znana im dolegliwość. Kolega ma Kangura i identyczne objawy od paru lat i nic się nie dzieje poza tym dwukrotnym odpalaniem.

 

Dodano: 07 gru 2016 - 08:49

Czy u ciebie też zaczął się problem niedawno tzn.jak zaczęło być chłodniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oprócz odpalania po dłuższym postoju nic się nie dzieje więc chyba trzeba posłuchać aso i czekać na więcej objawów Żeby pół silnika nie wymienić i wydawać kasy bez sensu. Zaprzyjaźniony mechanik potwierdził, że bez obaw jeździć. To najprawdopodobniej pompa paliwa, ale dopóki odpala i objawy nie są uciążliwe nie ma sensu wymieniać. On sam zna dwa przypadki z takimi samymi objawami i auta już parę lat tak jeżdżą bez problemu.

Edytowane przez marekgr78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Mam podobny problem. Renault Megane III (1.6 16V bezyna - 2012r - przebieg 48 tyś). W zimie za pierwszym razem nie chciał odpalać. Teraz jak cieplej odpala ale zaraz po uruchomieniu obroty spadają - nie gaśnie - ale ma taki moment zachwiania silnik. Potem już ok. Dodatkowo, często za nim silnik nabierze właściwej temperatury to auto jest tępe. W ASO czyścili mi przepustnicę już dwa razy ale nic nie pomogło. Potem stwierdzili, że "chyba" to Zmienne Koło Faz Rozrządu ale pewni nie byli. Chcieli auto zatrzymać na dłużej. Widziałem, że sami nie są pewnie, a niby ASO więc nie wstawiałem już do nich. Temat ciągnie się od zimy. Teraz autem mniej jeżdżę na co dzień ale niedługo wakacje i chce się wybrać z rodziną gdzieś dalej. Pytanie, co to może być? Jaki warsztat w Łodzi polecicie godny zaufania, żeby mógł to zdiagnozować ?

Ogólnie auto jeździ, może też od tego czasu lekko więcej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje u wielu posiadaczy tego silnika. U mnie też w okresie grudzień - luty, zdarza się, że za drugim naciśnięciem przycisku start/stop uruchamia się silnik. Pytałem mojego mechanika o przyczynę. Przyczyn może być kilka, ponieważ komputer zbiera dane z kilku czujników. Trzeba by przed uruchomieniem silnika sprawdzić każdy z nich, a to w domu jest niemożliwe. Ja mam garaż i też to ma miejsce. Czyszczenie przepustnicy nic nie daje, zresztą była prawie czysta. Nie wiem o jakim zakresie obrotów kolega pisze. Zawsze po uruchomieniu silnika ma on wyższe obroty i potem spadają do poziomu ok750 - 800 obr/min. Tak zachowuje się każdy współczesny silnik. Ja się tym problemem nie przejmuję, naciskam drugi raz i jadę do pracy. Trzeba przejść nad tym do porządku dziennego. Szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obydwu waszych przypadkach postawił bym na zespół, czujnik wałka rozrządu, zawór koła zmiennych faz, lub samo koło zmiennych faz. Osobiście bym zaczął (najbardziej dla mnie prawdopodobne) od podmienienia zaworu zmiennych faz na z innego samochodu (dlatego, zawór bo pewnie auto mkk1978 sprawdzali w ASO na CLIP-e i nic nie wykazało - dlatego może jakieś uszkodzenie mechaniczne). Później jak bym robił rozrząd to razem z kołem (specjalnie wymieniać to szkoda kasy na robociznę). Czujnik wałka rozrządu, jeżeli nie pokazuje błędów to raczej nie, ale zawsze jest to "ale może".

Jeszcze pytanie, czy podczas uruchamiania za pierwszym razem nie słychać "innych" dzwięków z silnika?

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, ale w moim przypadku się sam rozwiązał. Nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności, ale objawy z odpalaniem za drugim razem ustały w momencie gdy przejechałem na jednym baku paliwa innym niż zwykle tankuję. Otóż zawsze tankowałem na miejscowym Orlenie. Jakiś miesiąc temu zatankowałem z "musu" na LUKOIL zwykłą 95. Od tamtej pory ani razu nie przydarzyło się by auto nie odpaliło za pierwszym razem, nawet w kilku stopniowy mróz rano. Dodam, że po LUKOIL tankowałem już 2 razy do pełna te paliwo co wcześniej na Orlenie i jest ok. Moze po prostu stacja paliw ,do której się przyzwyczaimy ma czasami o niższej jakości paliwo. Czy wy też przez rok albo dłużej tankujecie zawsze na tej samej stacji ?

Ten LUKOIL to w moim przypadku od ponad roku inna stacja niż Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj takich tematów powstało kilka w dziale LPG. U mnie pomogło dość znacznie dolanie wody destylowanej do akumlatora - o wiele lepiej. Teraz problem z odpaleniem to rzadkie przypadki. Zauważyłem, że lepiej odpala na dworzu niż w garażu. Jest kilka podobnych tematów warto zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!