Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczne składanie lusterka - jedno nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Na początku się przywitam, ponieważ od niedawna jestem posiadaczem Renault Grand Scenica :)

Mam drobny (mam nadzieję) problem z elektrycznym składaniem się lusterka kierowcy. Wszystko było ok do czasu, aż sam ręcznie nie złożyłem lusterka. Niestety nie ogarnąłem jeszcze tych przycisków i musiałem złożyć je ręcznie (mechanicznie). Od tego czasu lusterko się nie składa automatycznie przy zamykaniu samochodu. Zastanawiam się czy mogły wyrwać się jakieś kabelki z silnika? Macie pomysł co mogło się stać? Czy do wymiany będzie silnik?

Nie jest mi to może jakoś bardzo do szczęścia potrzebne, ale skoro już jest taka opcja, to fajnie by było z niej korzystać, tym bardziej, że drugie lusterko pasażera normalnie się składa.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że żadne kable nie mogły się wyhaczyć, czy też wyrwać ponieważ zamknięcie ręczne powoduje taki sam ruch jak zamknięcie z pomocą silniczka. jedyne co mogło się stać to mogły uszkodzić się trybiki - zębatki. Próbowałeś na zamkniętym ręcznie lusterku otworzyć je z poziomu przycisków, lub na odwrót na otwartym spróbować je zamknąć przyciskiem. Może zębatki wskoczą na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kombinowałem przy różnych ustawieniach zamykania i otwierania, bo też pomyślałem o tych zębatkach. Za każdym razem jednak lusterko nawet nie drgnęło. OTwierałem i zamykałem przy pozycji złożonej, otwartej nawet półzłożonej. Podczas ruchu lusterka silnik nie wydaje z siebie żadnych dźwięków. Teraz jeszcze pomyślałem, żeby ewentualnie rozłożyć je nienaturalnie (tak jakbym cofał i zahaczył o jakąś przeszkodę). Może wówczas wskoczą we właściwy tryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak nie działa to ja bym spróbował jeszcze delikatnie otworzyć je ręcznie ale w większym zakresie jak normalnie jest otwarte. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje ci chyba tylko rozebrać lusterko i sprawdzić połączenia w środku. A czy działa pozostała elektryka w lusterku, tzn regulacja góra-dół i lewo-prawo oraz podgrzewanie? Jak będziesz chciał rozbierać to służę pomocą, chociaż nie jest takie proste dostać się do silnika odpowiedzialnego za składanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przy różnych pozycjach zamykać lusterko, ale nie zaskoczyło. Co do pozostałej elektroniki to działa ustawienie lusterka, nie wiem jak z podgrzewaniem bo go chyba nie mam.

Pozostaje mi zatem chyba tylko rozkręcenie go i sprawdzenie podłączeń. Chociaż z drugiej strony z moimi umiejętnościami chyba będzie lepiej jak pojadę do mechanika.

Dzięki!

 

Dodano: 08 gru 2016 - 12:48

Jestem po wizycie w serwisie. Niestety do wymiany jest mechanizm składania, poprzez ręczne złożenie lusterka pourywały się te trybiki. Nie polecam zatem składać ręcznie lusterek :)

Na stronie http://renault.epcdata.ru/ nie widzę możliwości dokupienia samego mechanizmu, więc nie zostaje mi nic innego, jak tylko wymiana całego lusterka.

Temat można chyba zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać nie zrobili postępu w stosunku do SCII <_<

Na początku mojej eksploatacji SCII nie wiedziałem, że lusterka są składane i robiłem to ręcznie.

Po 2-3 miesiącach ktoś mi powiedział o tym fakcie.

Lusterkom przez następne 5 lat nic się nie działo.

 

Widać w SCIII kiepskie rozwiązanie dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!