Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chinch - AUX/USB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

geneza auta jest taka że nie mam w nim USB :( .

post-84524-0-85095300-1480610938_thumb.jpg

1) Megane 1.6 16V Dynamique Grandtour z 2009(z nawigacją TOMTOM i tempomatem) - w ASO powiedzieli że najlepiej jakiegoś magika elektryka który się zna bo oni zaproponowali wymianę radia z USB cena 1200zł (Radio) + robocizna + kodowanie radia.

Chyba o takie chodziło:

post-84524-0-99057200-1480611241_thumb.jpg

 

2) Druga opcja to montaż gniazda z USB ale nie dają gwarancji że USB zadziała z radiem (ASO).

post-84524-0-98299600-1480610960_thumb.jpg

 

Czy jest możliwość uruchomienia USB i na jakie koszta trzeba się nastawić z tego co się dowiedziałem to w Megankach od 2012 w standardzie zostały montowane USB.

Widok radia - nie ma Bluetootha - zestawu głośnomówiącego.

post-84524-0-78334900-1480610983_thumb.jpg

Zamiast tego co mam wstawiam takie z USB podpinam pod kostkę i będzie działać(TomTom-USB-Bluetooth jako głośnomówiący czy tylko do łączenia się np z tel. żeby puszczać muzykę)?

http://allegro.pl/radio-cd-mp3-renault-scenic-megane-iii-3-usb-kod-i6628033189.html

 

 

Dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez alcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie tematów o dokładaniu radia z BT.

w kilku zdaniach:

1. Jeśli chcesz tylko USB to musisz dokupic CBOXa - porozmawiaj z CINIASem, bo miał komplety plug&play, które sam sobie podłączysz.

2. wymiana na radio z USB na przedzie wymaga rzeźby instalacji, bo to radio ma inne kostki. Da sie to zrobić, CINIAS jest w stanie przygotować instalacje przejściową pewnie.

3. możesz też kupić małą dokładne z USB z allegro i zamontować w miejsce czinczy - najmniejszy koszt - koło 20pln, nie wiem jak z jakością dźwięku... ktoś zakładał, opisał to nawet - wyszukaj sobie

 

A no i są 3 typy radia:

1. z USB

2. Z pokrętłami - to ma wyjście na mikrofon i BT

3. czarne - nie ma BT, nie ma mikrofonu

Edytowane przez karolaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Też przechodziłem przez ten problem co Ty, strasznie mnie nurtowało brak USB w samochodzie, radio tylko posiada BT no i te chinche na spodzie. Miałem do wyboru albo tego CBOXa albo tą dokładkę z USB, wpadłem na super pomysł.

Kupiłem solidny chwytak pod tableta (100zł), naprawdę solidnie siedzi nawet na dziurach nie słychać żadnego trzeszczenia, następnie kupiłem tableta ( dodam, że w zestawie mam już 3 rodzaje nawigacji, internet i wszystko czego dusza zapragnie) ponieważ fabrycznie w megance nawigacji nie mam. Tableta skonfigurowałem dwoma programami: Tasker oraz MacroDroid, trochę mi to zajęło, ale wszystko jest automat, odpalam furę, odpala się tablet, a wraz z nim odtwarzać w moim przypadku AIMP gdy tylko dostanie impuls połączenia z radiem poprzez BT, mam całą listę piosenek przed oczami, wszystkim mogę sterować z poziomu manetki za kierownicą, głośność, zmianę piosenki, pause/play itd.

Minutę od zgaszenia fury, wszystko się samo wyłącza. Jeśli chcesz jakieś filmiki mogę porobić i wrzucę, na pewno pomoże Ci podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do płaskiego radia można połączyć zmieniarkę USB ( wymagana aktywacja clipem )

Do radia z BT można dołożyć CBOX i mamy usb wraz z opisem utworów

Wymiana radia na poliftowe wymaga innej instalacji da się zrobić przejściówkę ale tanio nie wychodzi ( brak kostek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzam poprawkę co do radia wydawało mi się że mam takie z pokrętłem.

Jest takie:

post-84524-0-89623200-1480768623_thumb.jpg

 

1)Rozumiem że do płaskiego radia jakie mam w tym momencie mogę wpiąć zmieniarkę USB.

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=25827

Czy jestem sam w stanie wykonać taką aktywacje Clipem ? Rozumiem należy zakupić takie gniazdo z USB.

2)Niestety teraz radio jest bez BT bo to wersja przed liftem.

3)A co do kwestii radia poliftowego jak Cinas napisałeś na jakie koszta oprócz zakupu radia musiał bym się nastawić bo rozumiem że oprócz radia to jeszcze czeka przepinania kostek. W tej opcji będzie działać USB i BT do głośnomówiącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

 Radio.jpgChinch.jpg.

 

Cześć wszystkim :) a przede wszysykim czesc Cinas:192_tophat: Mam takie radio i również takie chinche pod nim, wpinałem się w nie telefonem z Jackiem ale nie trybi, na radiu też nie ma przycisku z AUX, jak rozumiem z wypowiedzi powyżej, to do tego modelu radia jest w tej sprawie rozwiązanie  za pomocą Cboxa, o ile dobrze zrozumiałem. Cinas masz może jeszcze to ustrojstwo i ewentualnie instrukcje jak się z nim obejść, chyba że to tajemnica zawodowa :D, oczywiscie mogę również  za całe  know how rzucić groszem :27_sunglasses: :10_wink: pozdro dla dobrych ludzi 

Edytowane przez Dudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest żadna tajemnica

Elementy , przewód USB c-box-gniazdo usb, c_box, gniazdo usb, przewód z

Odłącz gniazdo RCA a przewód z gniazda idzie do C_BOX

Łączymy gniazdo USB z c-box ,

Teraz potrzebny przewód z wtyczką 8 pin do wpięcia w instalacje samochodu ( 2x CAN, zasilanie i aktywacja multimediów )

Na koniec aktywujemy clipem c_box w radiu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!