Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosty i tani interfejs diagnostyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Za pierwszym razem wkładałem bez zapłonu. Później parę razy zgodnie z sugestiami, że można wyjąłem i włożyłem na odpalonym silniku. Restartu tabletu nie próbowałem ale testowałem na tablecie i smartfonie z dwoma różnymi aplikacjami więc nie sądzę, żeby taki restart miał coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć szybką komunikację w Torque - zębatka - ustawienia adaptera OBD2 - Szybka komunikacja.

Dodatkowo możesz spróbować wyciągnąć i wsadzić ponownie adapter.

Na screenie:

received_306530596678854.png

Widać, że adapter widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Papf napisał:

Dodatkowo możesz spróbować wyciągnąć i wsadzić ponownie adapter.

Robiłem to.

Przed chwilą, Papf napisał:

Spróbuj włączyć szybką komunikację w Torque - zębatka - ustawienia adaptera OBD2 - Szybka komunikacja.

To także robiłem.

Przed chwilą, Papf napisał:

Widać, że adapter widzi.

Telefon/tablet adapter widzi. Adapter nie widzi samochodu i tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij ze sklepu Play ELM327 identifier - opisy co powinno pokazać są ogólnodostępne.

Jeżeli adapter ma problem z podłączeniem do auta to adapter do wyrzucenia/wymiany - sprawdź na innym aucie.

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pbet napisał:

 

Telefon/tablet adapter widzi. Adapter nie widzi samochodu i tu jest problem.

Jednego mam podobnie działającego jak Twój - odsyłaj na wymianę.

Mój dobry łączy się z różnymi samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Papf napisał:

Jeżeli adapter ma problem z podłączeniem do auta to adapter do wyrzucenia/wymiany - sprawdź na innym aucie.

Pod ręką mam tylko Toyotę Auris, której ten "sprzęt nie obsługuje. Na weekend mogę mieć możliwość podłączenia pod Scenic II.

3 minuty temu, Papf napisał:

Ściągnij ze sklepu Play ELM327 identifier - opisy co powinno pokazać są ogólnodostępne. 

Jutro z tym się pobawię i wrzucę screeny.

 

@Papf masz MIII. Czy u Ciebie też OBD jest lekko skosem w kierunku fotela pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest wykrzywione - projektant zaszalał :4_joy:

W jakim sensie nie obsługuje? Przecież musi mieć OBD2...

Te ikonki nic nie zmieniają, położenie i wybór danego auta z listy zapisanych.

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Papf napisał:

Tak, jest wykrzywione - projektant zaszalał :4_joy:

A też tak jakby niezbyt sztywno siedzi?

2 minuty temu, Papf napisał:

W jakim sensie nie obsługuje? Przecież musi mieć OBD2...

Nie wiem co tam ma. W aukcji nie było mowy o kompatybilności z Aurisem, z innymi modelami Toyoty tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma wymienionego nie znaczy że podstawowych danych chociaż nie odczytasz... Podłącz i sprawdź... Bo auta muszą mieć prawnie złącze OBD2.

Co do złącza w Megane to tak jakby lekko (ale na prawdę lekko) się porusza jak złapę za adapter OBD i chcę go wyciągnąć.

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Papf napisał:

Co do złącza w Megane to tak jakby lekko (ale na prawdę lekko) się porusza jak złapę za adapter OBD i chcę go wyciągnąć.

O to właśnie pytałem.

1 minutę temu, Papf napisał:

To, że nie ma wymienionego nie znaczy że podstawowych danych chociaż nie odczytasz... Podłącz i sprawdź...

Nie chcę za bardzo kombinować bo auto służbowe i w dalszym ciągu na gwarancji. Serwisowane tylko w ASO więc żeby nie wyszło, że coś podpinałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ryzykował :) Poinformowałem sprzedawcę, iż jutro nadaję zwrot i proszę o wymianę. On mi każe sprawdzać w nowszym samochodzie podczas gdy w opisie aukcji jest jak byk napisane:

Cytat

INTERFEJS DZIAŁA W SAMOCHODACH:

...

Renault: modele wyprodukowane po 2002r. Avantime, Clio,Coupe, Espace, Express, Fuego, Grand Espace, Grand Scenic, Kangoo,Laguna, Mascott, Master, Megane, Modus, Safrane, Scenic, Spider,Trafic, Twingo, Vel Satis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!