Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosty i tani interfejs diagnostyczny


Rekomendowane odpowiedzi

@pbet daj znać jak dostaniesz tego elma i będzie działał to też kupię i nagram ten filmik z  nagrzewaniem :D :D :D . Swoją drogą twoja megane to służbówka ? :D mówiłeś, że sam kupowałeś :). Już tak zupełnie pobocznie :D masz chłopie Clipa, nie lepiej tam sobie wszystko sprawdzać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czik3n Megane to moje prywatne auto (tzn. przeze mnie używane w weekendy / w tygodniu jeździ żona) i dlatego tutaj jestem :) Nawiasem mówiąc to trzecia Meganka jaką mam pod opieką (I, II, III). IV miał nie będę (wnioski po lekturze forum) ale może V? Zobaczymy.

Toyotę Auris mam służbową (jeszcze :)) i nawet nie zaglądam na tamtejsze fora ponieważ to co się dzieje z tamtym autem mnie niezbyt interesuje. Ma być sprawna i tyle. Serwis tylko ASO. Młodsza od Reni, a już z większym przebiegiem z tym, że 90% tego przebiegu to trasa.

Wracając do

Dnia 1.02.2019 o 00:13, pbet napisał:

na wstępie dziękuję @emmo za informację. Przyszedł i działa.

Screenshot_20190204-181421.thumb.jpg.db69b98e47455c3fdc5ab5e7549b30b4.jpg

Bardzo się cieszę, a przy okazji mam potwierdzenie, że z moim OBDII jest wszystko ok bo już myślałem, że to moje OBD jest wadliwe (dwa uwalone CLIPy + nie działający ELM na PIC18F25K80 - niby najlepszy).

Teraz kolejnym krokiem jest podłączenie nowego CLIPa. Nie chciałem tego robić przed sprawdzeniem iCar3 z uwagi na powyższe.

1 godzinę temu, czik3n napisał:

masz chłopie Clipa, nie lepiej tam sobie wszystko sprawdzać ? :) 

No właśnie nie lepiej bo niewygodnie. Kable, laptop, uzależnienie od baterii w komputerze. Chciałem mieć także coś prostego z możliwością wykorzystania w parze z telefonem i tabletem, do podglądania parametrów na żywo, bo do diagnostyki mam właśnie CLIP.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... bo mnie coś strzeli. Za pierwszym razem iCar3 połączył się od razu i bez problemów. Nawet nic nie musiałem za bardzo konfigurować. Dzisiaj chciałem popatrzyć kiedy włącza się pierwszy i drugi kwadracik od temp. płynu i nic. Telefon wykrywa iCar3, paruje, apka go widzi, żadnych danych na ekranie... O co kaman? Próbowałem na tablecie, na telefonie, w sumie próbowałem wszystkiego i nie mam pomysłu...

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsułeś :D A tak serio to restart fona, kilkukrotne wyjęcie i włożenie iCar3, wyjmij zgaś silnik/zapłon - poczekaj chwilę - włącz zapłon/silnik i podepnij (ewentualnie podepnij i włącz zapłon/silnik). Poeksperymentuj - wątpię żeby ktoś miał takie szczęście jak Ty :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę kolejne podejście. Może jutro. Telefonu fakt nie restartowałem. Ogólnie chodzi 24h/7 ale czy to byłoby powodem? Poprzednio też nie restartowałem telefonu. Silnik gasiłem, zapłon to samo. Wyjąłem, włożyłem, odpaliłem ponownie. Z tym "szczęściem" fakt, ostatnio zła passa no ale działał skubaniec więc dlaczego miałby przestać? W tej apce Torque Pro widać było, że bluetooth ok, połączenie z elm ok, brak połączenia z ECU. W Torque Lite nie ma możliwości sprawdzenia statusu ELMa. Dodam, że wszystko robiłem jak za pierwszym razem. Oprócz sparowania iCar3 z telefonem bo już było ale później zapominałem i parowałem urządzenie. Bez skutku.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papf ja nie mam serwisu. Nie potrzebuje czegoś co będzie działało na aucie kogoś innego. Nic mi to nie da. Będę próbował. Może uda się sprawdzić na Clio II i Scenic II ale nawet jeśli to co z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pbet napisał:

x

Możliwe, że coś nie tak z gniazdem diagnostycznym. Tak ma znajomy. ASO proponowało wymianę wiązki za dużą kasę. Nie zrobił tego i zawsze za którymś włożeniem w ruchome gniazdo udaje się połączyć -Scenic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli próbować. Ok, będę. Choć to znowu dziwne bo byłem parę razy "na kompie" u "majstrów" i żaden nie miał problemów z podłączeniem się do auta.

@Papf @jabrze dziękuję Wam za zaangażowanie w pomoc wyjaśnienia tematu.

Fałszywy alarm. Wszystko jest ok. Uff... sprawdzałem kilka razy i chyba wiem jaki błąd wczoraj popełniałem. Wziąłem instrukcję do ręki i z instrukcją tak jak za pierwszym razem czyli:

1) iCar3 do OBD

2) zapłon

3) oczekiwanie na ECU

4) odpalenie

Wczoraj najpierw odpaliłem auto przed włączeniem apki i połączeniem z ECU, a później czekałem na połączenie i to był chyba mój błąd. A może pomógł wczorajszy restart telefonu i zainstalowanie Torque na nowo. Jutro sprawdzę kolejny raz, tak dla pewności. Z resztą będę chciał potwierdzić temperatury zapalania się kwadracików bo dziś to było odpowiednio 50 i 80st.C.

Screenshot_20190208-182009.thumb.jpg.754fcaa4198df689768306f4d64e7fc2.jpg

Screenshot_20190208-183237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Cześć.

Ostatnio zakupiłem "ELM327 iCar3 Bluetooth BT 3.0 Vgate OBD2 Interfejs". Potrzebuje prostego narzędzia do sprawdzania błędów i ilości wypadających zapłonów, ponieważ z tym ostatnio miałem problemy. 

No i tutaj pojawia się mój problem, który program dobrać do mojego samochodu (Renault Megane 3, 1,2 TCE, 120 km)? Testowałem Car Scanner, nie pokazuje on żadnych błędów, a myślę że coś powinno być bo wyświetla mi się błąd czujników ciśnienia w oponach. W Car Skanner nie ma też mojego silnika do wyboru. 

W Obd Harry też nie pokazuje żadnych błędów i w tym programie nie ma opcji sprawdzenia wypadających zapłonów.

Czy polecacie jakiś inny program? 

OBSERWU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!