Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG do Megane IV 1,6 Sce


roszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie. Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy Megane IV z silnikiem 1,6 Sce próbował w Polsce (w którymkolwiek serwisie) instalować instalacje LPG?

Mam trochę mały zgryz. Kupując takie auto tłumaczyłem sprzedawcy że potrzebuje silnik wolnossący by w późniejszym czasie zainstalować LPG. Dopytywałem również czy jak zainstaluje taką instalację w serwisie to czy nie stracę gwarancji. Otrzymałem odpowiedź, że jak najbardziej jest to możliwe ale najlepiej po przejechaniu 5000 km i że gwarancji nie stracę jeżeli zrobię to przez autoryzowany serwis Renault. Po takiej informacji zdecydowałem się na zakup. Gdy przyjechałem zamówić instalację LPG do tego modelu silnikowego poinformowano mnie że serwis Renault nie instaluje LPG to tego modelu silnika. Powiem szczerze, że trochę zgłupiałem ponieważ do tych siników zwykłe firmy instalują takie instalacje np z dodatkowym dotryskiem benzyny ze względu na słabą powiedzmy jakość zaworów. Mam zatem pytanie czy może ktoś się spotkał z podobną sytuacją nie montowania LPG przez serwis Renault do tego silnika? A może jakiś serwis w Polsce wykonuje taką usługę a tylko mój serwis tego nie robi ze względu na choćby nie standardową instalację LPG.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za każdą zwrotną informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo to widzę. Silnik sce ma delikatną głowicę, mogą być problemy. jednak z drugiej strony Toyoty też mają delikatne głowice a instalacje się montuje z różnym skutkiem zresztą. Osobiście do sce gazu bym nie zakładał. Sprzedawcy w salonach albo ściemniają albo nie wiedzą. Mi tłumaczono, że uturbiony silnik 1.2 na elce przejechał na lpg prawie milion km. Tylko szanowny Pan nie wspomniał, że to był silnik z pośrednim wtryskiem i nie w megane tylko w clio. Ręce opadają. Na szczęście wiedziałem co kupuję.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar podzwonić po dilerach i popytać trochę, może któryś zakłada instalację pod ten silnik. Ja i tak założę do tego silnika LPG bo mam sprawdzoną instalację którą znajomy zamontował w swoim Nissanie Juke z tym samym silnikiem. Zajmuje się on montażem takich instalacji więc myślę, że wie co robi. Żałuje tylko, że jestem zmuszony czekać aż minie okres gwarancyjny a przy moich przebiegach rocznych rzędu 25000 km będę trochę w plecy finansowo. Następnym razem przy kupnie auta trzeba będzie mocniej zweryfikować wiedzę dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roszy nie chcę Ciebie martwić, ale z tym LPG to raczej będzie słabo. Założyć to może i ktoś Ci założy, ale czy to będzie jeździć i jak długo to pewnie będziesz jedną z pierwszych osób w Polsce, która się o tym przekona. Teść jak rok temu kupował Renault Fluence własnie pod LPG to w salonie stał jeszcze z 1.6 110 KM oraz ten nowy 1.6 115 KM. Facet w salonie od razu powiedział, że jak do LPG to tylko ten stary 1.6. W tym nowym powiedział, że nawet niema regulacji hydraulicznej zaworów więc trzeba będzie samemu to wykonywać co wiąże się z dodatkowym wydatkiem, zresztą powiedział że oni i tak LPG do niego nie zakładają i nie przewidują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4TCe - też nie ma regulacji hydraulicznej luzów zaworowych i szereg silników innych marek też nie ma a są zagazowane.

Problem jest z trwałością gniazd zaworowych.

Pod tym kątem trzeba szukać informacji

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4TCe - też nie ma regulacji hydraulicznej luzów zaworowych i szereg silników innych marek też nie ma a są zagazowane.

 

Nie napisałem, że jak niema hydraulicznej regulacji zaworów to że nie zakłada się LPG tylko że stare 1.6 miało a nowe 1.6 niema i to się wiąże z dodatkowym kosztem po montażu LPG <_<

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi mogłem trochę więcej poczytać na temat tego silnika. A że chciałem mieć nową megankę to pech. Gdyby sprzedawca mnie poinformował że do tego silnika nie montuje się gazu to też by kupił to auto bo mi się podoba) ale wtedy z silnikiem diesla. Poczekam na koniec gwarancji i wtedy podejmę decyzje co do gazu. A ten znajomy od Nissana Juke będzie zagazowywał taką samą Megankę swojemu zięciowi (Instalacje BRC z lubrą i dotryskiem benzyny). Poczekam. Zobaczę jak się mają koszty jazdy i czy wystąpiły jakieś problemy. Akurat po 2 latach trwania gwarancji będę miał informacje z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na lpg-forum pisał, że w tym silniku główną upierdliwością jest okresowa regulacja zaworów na lpg. Podobno koszt tej operacji stawia pod znakiem zapytania sensowność całego przedsięwzięcia, ale o to należy spytać tych, którzy już gazowali ten silnik.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola regularna, ale w praktyce jest to jednoznaczne z ich regulacją (jak znam życie co jakieś 20-30tyś).

Taka zabawa może kosztować koło 200 pln (wszystko zależy od mechanika i regionu Polski - bo słyszałem żę biorą i po 500). Czyli w sumie nie są to jakieś niebotyczne ceny. No ale jednak to dodatkowa zabawa i koszty.

Dlatego np. nie bardzo chcą gazować silniki do Hond itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to by było uciążliwe bo poza aspektem finansowym trzeba na to poświęcić jakiś czas i nigdy nie mamy pewności czy zostanie to prawidłowo zrobione. Zawsze jest to ingerencja w silnik.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!