Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

woda w tłoku


ravrav

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Proszę was o podpowiedź gdyż pomysły się skończyły.

<><><><><><><><><><><><><><>

Silnik 1.4 turbo tce.

Do oleju dostawała się woda, zrobiła się kasza. Silnik cały czas pracował równo i cicho.

Wykonane prace: głowica splanowana i sprawdzona na szczelność, wymieniona uszczelka pod głowicą.

<><><><><><><><><><><><><><>

Silnik pracuję idealnie, ma siłę, pracuję równo i cicho.

<><><><><><><><><><><><><><>

Z rury wydobywa się intensywny biały dym, o zapachu wody, więc spala płyn chłodniczy.

W jednym z cylindrów zbiera się woda.

<><><><><><><><><><><><><><>

Mechanik sprawdzał i nie znalazł na bloku żadnych uszkodzeń czy pęknięć. Ciśnienie w układzie chłodzenia w trakcie pracy silnika nie rośnie.

Zaślepione węże wodne od turbiny więc ona także nie jest problemem.

<><><><><><><><><><><><><><>

Doradzicie gdzie szukać przyczyny?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rury wydobywa się intensywny biały dym, o zapachu wody, więc spala płyn chłodniczy.

W jednym z cylindrów zbiera się woda.

Moim zdaniem woda nie ma zapachu. Jeżeli spala płyn, to powinno go ubywać w układzie chłodzenia - czy tak jest?

Woda w cylindrze, jak to stwierdzono - zdjęto głowicę? Blok piszesz sprawdzony, a głowica?

Ciśnienie w układzie chłodzenia w trakcie pracy silnika nie rośnie.

A czy w ogóle jakieś powstaje, może masz korek nieszczelny.

Biały dym przy niskich temperaturach, to nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w cylindrze a nie w tłoku

Z którego roku auto?

Od kiedy go masz i czy od nowości?

Czy był chip tuning owego motoru ?

Jak pada uszczelka pod głowicą to albo ktoś pałował silnik niemiłosiernie (przegrzewał go), jeździł z niesprawnym układem chłodzenia (zapowietrzony, niesprawny termostat itd...) albo Niemiec płakał jak sprzedawał przy 300 k km, gdzie w Polsce silnik miał już 110 k km i niestety po prostu nadeszła pora jej wymiany.

Zobacz zdjęcia ze strony 2 Prettymind Uszczelka pod głowicą do wymiany

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-2010

 

Auto z 2010 roku.

Kupiłem klika dni temu w DE świadomy uszkodzenia. Silnik odpalał i chodził prawidłowo, tylko woda w oleju.

Nic mi nie wiadomo o chipowaniu. W dowodzie nie ma żadnej wzmianki więc raczej nie.

Auto kupiłem od kobiety która jeździła z dziećmi, przy mnie wyjmowała foteliki. Auto sprawdzone pod względem przebiegu w ASO renault w DE. Kilometry oryginalne 110000 km.

Auto wygląda jak nowe, zatem nie jest to kombinowane auto z przebiegiem 300 000 km.

 

Gimak

Czuć zapach spalonego płynu chłodniczego. Intensywny dym z rury wydechowej. Tak ubywa płynu ze zbiorniczka.

Po wyjęciu świec, podniesione ciśnienie specjalna pompką do układu chłodzenia. Płyn zbiera się na jednym tłoku. Widać to także przy użyciu kamery.

Głowica sprawdzona na szczelność. Blok nie był chyba sprawdzany. Został przeglądnięty przez mechanika, jednak nie wiem czy zostały wykonane inne prace sprawdzające.

Jutro głowica zostanie ponownie zdemontowana. Jest sposób na sprawdzenie bloku ( pęknięcia tulei ?)

Ciśnienie nie rośnie w układzie, węże nie pęcznieją, woda się nie gotuję. Urządzenie sprawdzające ciśnienie w układzie ( nie wiem dokładnie jak się nazywa ) pokazuje bardzo powolny spadek ciśnienia ( bardzo wolno spada, po kilku minutach mały spadek ciśnienia w układzie )

Biały dym to mało powiedziane! Z wydechu dymi tak mocno że jazda po ulicy jest praktycznie nie możliwa, podejrzewam że pierwszy patrol policji odebrał by dowód rejestracyjny!

Jeśli faktycznie uszkodzony jest blok czyli tuleja cylindra. Czy jest możliwość wymiany takiel tulei? Przeczytałem także w temacie założonym przez kolegę pluto37 że blok silnika jest identyczny z blokiem nissana HR16, czy to prawda? można go zastosować? Silników tce jest jak na lekarstwo.

 

Liczę na waszą wiedzę. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu świec, podniesione ciśnienie specjalna pompką do układu chłodzenia. Płyn zbiera się na jednym tłoku. Widac to także przy użyciu kamery.

No to nie już wątpliwości. A tą kamerą nie dałoby się podglądnąć skąd jest ten wyciek, ewentualnie w jakim położeniu tłoka w cylindrze woda pojawia się na tłoku? To pozwoliłoby szybsze zlokalizowanie wysokości miejsca przecieku w cylindrze.

Ciśnienie nie rośnie w układzie, węże nie pęcznieją, woda sie nie gotuję.

To mnie trochę zastanawia, że woda dostaje się do cylindra, a gazy z cylindra (zakładając, ze korek na zbiorniku jest szczelny) nie dostają się do układu chłodzenie i nie powodują w nim wzrostu ciśnienia, w sytuacji gdy ciśnienie w cylindrze jest wielokrotnie, może kilkanaście razy większe niż w układzie chłodzenia.

Wg mnie, jest to możliwe tylko w przypadku gdyby nieszczelność była w głowicy przed zaworem, na kanale ssącym, gdzie do ciśnienia większego od tego w układzie chłodzenia nie ma miejsca, a woda tam się dostająca ścieka do cylindra przez otwarty lub nieszczelny zawór ssący. Jest to też możliwe na kanale wydechowym, ale mniej prawdopodobne, by temu nie towarzyszył, może nie duży, ale jednak wzrost ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dołączę się do tematu.

1. To, że w dowodzie rejestracyjnym nie ma żadnej wzmianki o chipie, nie oznacza, ze nigdy nie był robiony. Takich informacji nie zawiera się w dowodzie, tym bardziej, że auto po chipie mogłoby nie zostać dopuszczone do ruchu, według przepisów, bo to jest modyfikacja oryginalnych parametrów silnika.

2. Na bloku może być małe pęknięcie, które skrywane jest pod uszczelką. Jeśli zachodzi podejrzenie pęknięcia bloku, oddaje się go do specjalistycznej firmy, która zajmuje się naprawą takich usterek i m.in. blok jest rozgrzewany, gdyż wtedy może okazać się, że dopiero widać jak duże jest pęknięcie. Na zimno, może być mało widoczne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej, że auto po chipie mogłoby nie zostać dopuszczone do ruchu, według przepisów, bo to jest modyfikacja oryginalnych parametrów silnika.

kompletna bzdura ...

Na bloku może być małe pęknięcie, które skrywane jest pod uszczelką. Jeśli zachodzi podejrzenie pęknięcia bloku, oddaje się go do specjalistycznej firmy, która zajmuje się naprawą takich usterek i m.in. blok jest rozgrzewany, gdyż wtedy może okazać się, że dopiero widać jak duże jest pęknięcie. Na zimno, może być mało widoczne.

Dokładnie tak jest ;) radziłbym się udać także do firmy która zajmuje się takimi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Prettymind dnia 13 marzec 2017 - 08:22 napisał

tym bardziej, że auto po chipie mogłoby nie zostać dopuszczone do ruchu, według przepisów, bo to jest modyfikacja oryginalnych parametrów silnika.

 

kompletna bzdura ...

Umieściłem taki wpis, a nie inny, bo jest on poparty rozmową na temat chipa, z osobą pracującą na stacji diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikuj w takim razie tą osobę bo gada głupoty, są po prostu normy jakie musi spełniać samochód co do emisji spalin itp. Nie ma możliwości żeby auto po zrobionym nawet mega słabym chipsie nie spełniało podstawowych wymogów ( moje auto do zabawy z wyciętym Katem i sporym tuningu nadal spełniało normy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodano: 21 mar 2017 - 23:56

Jeśli faktycznie uszkodzony jest blok czyli tuleja cylindra. Czy jest możliwość wymiany takiel tulei? Przeczytałem także w temacie założonym przez kolegę pluto37 że blok silnika jest identyczny z blokiem nissana HR16, czy to prawda? można go zastosować? Silników tce jest jak na lekarstwo.

 

Kolego ravrav widzę, że jesteś z Wrocka, kliknij do mnie na PW lub wyslij e-mail

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!