Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek Oleju - Megane 2 1,6 1.6v


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od roku walczę bez skutku z wyciekiem oleju w okolicach rozrządu. Auto to Megane 2 2005r 1.6 16v.

Koło faz wymieniane trzykrotnie, to samo simmeringi wału i walkow, uszczelka misy, zdejmowana planowana głowica, uszczelka pokrywy.

Sprawdzane odmy itd. Olej jak ciekł tak cieknie. Co dziwne jak auto stoi (zdjęta osłona) wycieku nie widać. Jak zacznie jeździć 100-200km czasami 1000km, zalewa pasek.

Dwóch mechaników rozkłada ręce. Za ostatnie wymiany nie wzięli nawet zł za robotę mówiąc że nic już nie wymyślą.

Widziałem że temat pojawiał się dwukrotnie na forum ale nikt nie napisał jak rozwiązał problem.

Bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś przerabiał już taką usterkę i udało mu się ją usunąć. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię kolego podpinam się pod temat też mam dziwne ubytki oleju w okolicach rozrządu, a dokładnie w okolicy 1wszej cewki a czujnikiem faz rozrządu, nie wiem co z tym można robić nie wiem czy to beton pod kolektorem, taka miałem wcześniejszą diagnozę wiec wymiana na nowy uszczelniacz(beton) no i dalej jest to samo myślę że może oring od czujnika. Jak wy myślicie ? Kiedyś jak wymieniałem świece to 4 cewka była zalana olejem, teraz jak nie dawno sprawdzałem to żadna nie jest zalana.... brakuje już mi pomysłów co można zrobić, może rzeczywiście wezmę pod lupę ten oring

 

Dodano: 29 mar 2017 - 11:27

wytarłem to miejsce i będę obserwował czy cieknie czy nie, możliwe że mogło by się wylewać przez uszczelkę na korku od wlewu oleju, pamiętam że kiedyś miałem urwaną, ale teraz jest cała nie wiem jakim cudem :), może jakiś mechanik wymienił, albo duchy

post-90654-0-64272200-1490782319_thumb.jpg

post-90654-0-36097600-1490782344_thumb.jpg

post-90654-0-86892900-1490782350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju farmcio06081994 to na 80% cieknie Ci z łączenia odmy pod kolektorem ssącym, a na 15% z pokrywki (nie pokrywy) rozrządu która też jest pod tym kolektorem. Pozostałe 5% to zawsze może być jeszcze coś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

brak wycieku, wytarłem silnik obok cewki i na razie jet sucho, zastanawiam się ale może to nie tutaj w tym akurat temacie ale jak jest taka gumiana rurka przy przepustnicy taki wężyk, to nie wiem czemu ale miałem go kiedyś całego w środku uwalonego czymś, to jest chyba od odmy i nie wiedziałem co z tym zrobić, zostawiłem tak i tyle :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.Mam podobny problem z wyciekiem oleju na rozrząd. Wymienione zostały uszczelniacze wału i kzfr oraz uszczelniona pompa wody. Przy ściągniętej obudowie nie widać wycieków od góry, po złożeniu km i już kapie. Proszę o nakierowanie z jakiego miejsca może jeszcze lać.  Dodam że jest to duży wyciek tak jakby pod ciśnieniem. Olej 5w40 po odkręceniu korku wlewu mocno chlapie olejem po wałku rozrządu zaraz przy wyjściu do kzfr i później przestaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Witam. W moim przypadku przyczyną wycieków oleju był brak zaznaczonej na niebiesko śrubki. Uszczelniałem odmę, zmieniałem uszczelki, ostatecznie znalazłem przyczynę. I teraz mam pytanie czy można gdzieś dostać taka śrubkę czy tylko na złomie? 

5a3684d59d475_wyciekoleju1.thumb.jpg.fdcaf18960c4e9d2c0905aa3eec5b47e.jpg

Edytowane przez michu0909
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie kupić w serwisie, zależy jaką miała długość. Prawdopodobnie to jest 8200642488 (ale zależy od jej długości). Możesz też dopasować z jakiegoś sklepu "metalowego" tylko zobacz jaka nabita jest twardość śruby na łbie tych śrub które masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz trzeci ściągany rozrząd. Teraz wymieniony uszczelniacz na wałku wydechowym. Pod autem nie ma już kałuży ale cała obudowa rozrządu dalej w oleju. Ręce opadają, mechanik zapewniał że już nie ma z czego cieknąć. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieknie z uszczelniacza na KZFR a to dlatego że wytarł się wałek rozrządu oraz podtarła się głowica, ratuje tylko wymiana głowicy lub regeneracja tej (droga operacja i nie zawsze możliwa). Przerabiałem ten temat już nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2017 o 11:37, ziolo napisał:

Cieknie z uszczelniacza na KZFR a to dlatego że wytarł się wałek rozrządu oraz podtarła się głowica

 

Chodzi Ci o wytarcie wałka i panewki która przytrzymuje wałek rozrządu? Czy w miejscu uszczelniacza który nachodzi na KZFR? Czy wałek wydechowy też będzie wytarty? Jak sprawdzić używaną głowice czy będzie OK?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Edytowane przez Grzegorzmeg2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 24.12.2017 o 11:37, ziolo napisał:

Cieknie z uszczelniacza na KZFR a to dlatego że wytarł się wałek rozrządu oraz podtarła się głowic

Potwierdzam. Wałki i głowica wytarta. Brawo dla konstruktorów Renault 

20180120_114608.jpg

20180120_114549.jpg

20180120_114556.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

przed wizytą u mechanika postanowiłem zasięgnąć języka tutaj . Megane 2 1.6 16 V 2005 , Skąd może być wyciek jak na załączonym zdjęciu  ? ( zdjęcie nie jest najwyższej jakości ale nie mam możliwości dojścia do kanału ) .

image1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Wyciek Oleju - Megane 2 1,6 1.6v

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!