Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana radia, na nowsze fabryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie mam problem odnośnie wtyczki bo niestety sprzedawca nie miał takiej więc może macie jakieś pomysły jak przerobić czerwona24 pin na czarną? Czy się da a jeżeli nie to chociaż oznaczenie wtyczki poszukam w internecie może ktoś ma na zbyciu

Edytowane przez farmcio06081994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam problem odnośnie wtyczki bo niestety sprzedawca nie miał takiej więc może macie jakieś pomysły jak przerobić czerwona24 pin na czarną? Czy się da a jeżeli nie to chociaż oznaczenie wtyczki poszukam w internecie może ktoś ma na zbyciu

 

Jak nie znajdziesz wtyczki to może spróbuj tak

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=17021

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=17022

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=17020

 

Nie patrz tutaj na kolejność bo to zdjęcia z Meganki 1

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem rozumiem was, tylko nie przekonuje mnie taka koszula, bo zastanawiam się jak będzie na dziurach, nie wypadnie z bolca? hhmmm tak katrllo masz święta racje, dzwoniłem ostatnio do takiego typa i za daszek radio i wtyczkę powiedział mi 150 zł + wysyłka wiec wole już pomęczyć koszulki xD

 

Dodano: 29 mar 2017 - 16:28

hah ja to mam chyba pecha, kupiłem radio ale z daszkiem laguny2 lol, chyba pozostanie mi przerobienie starego wejscia albo kombinowanie z 2 naraz

grrr

 

Dodano: 29 mar 2017 - 17:55

Dobralem się do środka i zastanawiam się czy przejda diody z starego radia do nowego

 

Dodano: 29 mar 2017 - 17:56

Tak to wygląda stare diody w nowej płytce to krótsza pcb, a dłuższą to nowy all

 

Dodano: 29 mar 2017 - 18:12

zielona płytka z diodami to z kompletny wyświetlacz affa2, a brązowy laminat to wyświetlacz affa2 z diodami z affa2++

bo jak sprawdzałem na starym wyświetlaczu to te nowe świeciły na biało wiec myślę że będzie ok tylko nie wiem czy nie ma w tym jakiegoś układu scalonego do odczytu czegokolwiek :) pech tak chciał że w starym wyświetlaczu urwała mi się taśma, zbyt dużo manewrów bez obudowy .... da się taką taśmę jeszcze raz przykleić jakoś?

hmmm sprawdzę jeszcze zasilaczem 12v czy całość świeci

 

Dodano: 29 mar 2017 - 22:49

Kurcze nie wiem jak sprawdzić wyświetlacz affa2 żeby się zaświecił, bo ten stary ++ to bardzo prosto pin 11(to jest masa byle gdzie na schemacie)minus zasilacza 7 i 8 pin to plus i świeci a tamto cholerstwo to nowe to jest masa 23 bądź 5( ja mam 5)a plus 17 i 21 wyświetlacz sieci co zaraz pokażę na zdjęciach

 

Dodano: 30 mar 2017 - 11:00

Aktualizacja dla tych co mówią że trzeba kupić daszek po lifcie Ludzie jesteście w błędzie Ja pomyliłem się przy zakupie daszka ponieważ wiozłem z laguny II no i był problem. Pomyślałem co mi szkodzi albo się uda albo sprzedam to no i wziąłem się za prace. Do podmiany wyświetlacza potrzebna nam jest najlepiej gumówka zwana inaczej szlifierką kontową bądź coś czym zedrzemy boczne krawędzie starej obudowy żeby płytka nam weszła, następnie podmieniamy diody bo z nowszego radia jest dłuższa pcb z diodami, więc wstawiamy starą i po kłopocie. Wszystko pakujemy do obudowy, mocujemy wyświetlacz w starej obudowie, wchodzi bez problemu, następnie przykładamy spód obudowy( nie bójcie się jak spód wam odpadnie podczas wycinania krawędzi) pasujemy do płytki, wkładamy stare przyciski wraz z gumkami i zaklejamy taśmą izolacyjną. Według mnie może to nie wygląda najlepiej i najbardziej estetycznie ale swoją role spełnia, oblekajmy wszystkie dziury powstałe przy szlifowaniu plastiku, oraz zaklejamy dziurę po gnieździe P1, żeby nie naleciały tam śmieci(oczywiście nie całą, tylko to co zostało gdy włożymy czarne gniazdo do środka)

Podsumowując chcąc sobie zrobić upade list tanim kosztem to wystarczy nam radio upade, wyświetlacza affa2, przejściówka iso, kilka koszulek termokurczliwych i cierpliwość.

Zaraz pokaże wam jak to u mnie wygląda

 

Dodano: 30 mar 2017 - 11:07

tak o to niskim nakładem przerobiłem obudowę :), za chwile finalny montaż radia i wyświetlacza w aucie i zobaczymy czy wszytko działa

 

Dodano: 30 mar 2017 - 14:31

hmmm podpoiłem wszystko i prawie wszystko działa, mam 2 problemy z tego co zauważyłem nie pokazuje mi temperatury na wyświetlaczu oraz gdy kliknę włącznik na radiu to nie włącza mi się wyświetlacz, narazi to widzę takie błędy

 

mam pytanie czy wszystkie przewody z tej żółtej kostki przy radiu z aff2++ muszą być podłączone do affa2?

czy skoro mi nie pokazuje temperatury bo na schemacie pisze ze jest w slocie 1 i 2 w wtyczce p1, lecz u mnie sloty te są wolne

post-90654-0-16705800-1490807414_thumb.jpg

post-90654-0-67341700-1490807418_thumb.jpg

post-90654-0-54302000-1490868408_thumb.jpg

post-90654-0-97462500-1490868415_thumb.jpg

post-90654-0-82570700-1490868427_thumb.jpg

post-90654-0-44190100-1490868437_thumb.jpg

post-90654-0-00453700-1490868449_thumb.jpg

post-90654-0-64527100-1490868454_thumb.jpg

post-90654-0-65874700-1490868461_thumb.jpg

Edytowane przez farmcio06081994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy, podpoiłem tak jak jest w schemacie i gdzieś coś musiałem pomylić, mam kilka błędów ponieważ na wyświetlaczu nie jest pokazywana temperatura zewnętrzna, gdy włączę radio to ono nie załącza wyświetlacza tylko guzik start/stop, nie wiem czy wszystkie przewodu w żółtej wtyczce przy radiu muszą być podłączone ?

skoro też nie pokazuje temperatury to może gdzieś coś złe włożyłem, znaczy się że w tym schemacie co mi wysłałeś linkiem to on się nie pokrywa z moją wtyczką bo ja mam piny od 1-3 wolne ?

ktoś pomoże ? bo radio działa ale maskara z nim jest :(

 

Dodano: 30 mar 2017 - 15:26

ehhh sprawdziłem i nawet pilot nie działa ...

postanowiłem zrobić od nowa to samo i według schematu sam pilot tylko podpoiłem i nie działa, wiec coś tu jest nie tak

p.s żyje ktoś na tym forum ?

 

Dodano: 30 mar 2017 - 17:43

yyy nie działa, aux niewykrywalny, radio nie załącza wyświetlacza, porażka, 10x podpinałem i jest tak jak w schemacie , według mnie to nie w każdym samochodzie da się to przerobić ...

niewykonalne

post-90654-0-85099500-1490881005_thumb.jpg

post-90654-0-92180400-1490881014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyświetlacz co kupiłeś masz AFFA2 czy AFFA2 SSPP? Temperatury zewnętrznej w moim przypadku wyświetlacz nie wyświetla a jak wyświetli to błędnie (na chwilę obecną całkowicie wypięty). Jeśli wszystko dobrze podłączyłeś to pilot jak i wyświetlacz powinny działać prawidłowo. AUX może być nie wykrywany ponieważ nie włączyłeś tej opcji w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z laguny ii affa2

8200290542 --b

09/03/05

21675992-9

pie 2167579-5 D1

soft 28113628-7 A V06.00

LCD 21675176-7 A4

wymieniłem pasek led na stary z affa2 ++

 

ja nie mam pinów w wtyczce P1 od slotu 1-3, pierwszy pin jest od 4 więc nie temperatura musi być gdzieś indziej podpięta, podpiąłem nawet pod pin 24 pod kilmatronika mimo że mam manula bo tak jakiś gościu w seniku zrobił, a odnośnie radia to myślę że temu się nie załącza że wypiłem 5 pin z wtyczki i nigdzie nie podpoiłem bo tak jest na schemacie, hmmm a wiem że ten pin w tuner list odpowiada on za włączenie wyświetlacza z guzika radia, takie mam przypuszczenia a ja mam go nigdzie nie podpiętego i zaizolowany

 

Dodano: 05 kwi 2017 - 17:50

zrobiłem, lecz mam taki sam problem jak inni nie pokazuje tperatury na wyświetlaczu, nie wiem gdzie idą te przewody od temperatury , ktoś może wie gdzie one idą, ponieważ na schemacie są w 1 i 2 pinie , lecz ja tam nic nie mam ponieważ startuje dopiero od 3. Mowa o wtyczce p1 rzecz jasna, ta czerwona 32 pinowa z wyświetlacza affa2 ++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!