Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wygłuszenie bagażnika - platikowa powierzchnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno zamontowałem w megane z 2011 roku instlację LPG. Przez to musiałem zrezygnować z elementu wygłuszającego który był pod podłogą bagażnika (butla sprawia że ten się nie mieści). Już wcześniej samochód nie należał do najlepiej wyciszonych, ale teraz mam wrażenie że jest jeszcze gorzej. Stąd wziął się pomysł żeby wygłuszyć podłogę bagażnika i nadkola. Jendak pojawiły się wątpliwości, bowiem podłoga jest w większości z plastiku. Maty bitumiczne czy butylowe stosuje się na brachę, ale co zastosować na tworzywo sztuczne? Poza tym planowałem zakup pianki kauczukowej która standardowo naklejana jest na wygłuszaną powierzchnię (pianka do wygłuszenia wysokich tonów). Kształty plastikowej podłogi są bardzo nieregularne, dlatego zastanawiałem się nad wycięciem dużego elementu z pianki, który umieściłbym pod wykładziną w bagażniku (forma dodatkowej maty). Czy takie rozwiązanie da porządany efekt, czy pianka musi jednak być przyklejona.

 

Proszę osoby które mają wiedzę na temat wygłuszania auta o pomoc w dobrym zaplanowaniu operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja okleiłem cały ten plastik matą bitumiczną dwa lata temu i nic się złego nie dzieje. Na to osobiście położyłem na taśmie dwustronnej filc (wtedy niestety miałem limit $), ale różnica jest wyraźna. A filc do teraz sprawdza się do tego stopnia, że nawet nie mam motywacji by zmieniać na piankę. Koniecznie też wycisz obszary pod tylnym fotelem. U mnie była goła blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filc bez maty bitumicznej nie będzie działał tak dobrze. Odpowiada za tłumienie innych częstotliwości. Idealnie powinna być mata bitumiczna naklejona idealnie wałkiem, każdy zakamarek, zagłębienie itp, a na to dokładnie naklejona pianka (w wersji taniej filc poroso). Informacji na ten temat google ma multum.

Jedna uwaga - filc po namoknięciu zacznie śmierdzieć. Więc jak ktoś ma problem z przeciekającą klapą to radzę doinwestować w piankę.

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!