Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lekko przydławiony motor 1.5 dCi


lukasgda

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie w megance jest przepływka Continentala 5WK97021.

Kupiłem używkę ale zapomniałem że może być przybrudzona. Mówiąc szczerze nie wiedziałem, że tak często trzeba ją czyścić.

A najbardziej jestem rozczarowany serwisem Reno-Art przy ulicy Trakt Świętego Wojciecha 253 w Gdańsku.

Stwierdzili, że jest wszystko super. A szef zapewniał że on czuję te dCi i w ogóle nie ma się do czego czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukasgda napisał:

A najbardziej jestem rozczarowany serwisem Reno-Art przy ulicy Trakt Świętego Wojciecha 253 w Gdańsku.

 

Nie  masz  przymusu  tam  jeździć.  Wybierz  inny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniej jest  znaleźć  mechanika  zaufanego  i  u  niego  robić  naprawy  czy  przeglądy. Poszukaj  na  forum,  popytaj  kolegów 

2 godziny temu, lukasgda napisał:

Kupiłem używkę ale zapomniałem że może być przybrudzona. Mówiąc szczerze nie wiedziałem, że tak często trzeba ją czyścić.

 

W większości  kłopoty  użytkowników ( czy to benzyna czy diesel )  biorą  się  z  zaniedbań  w  utrzymaniu  czystości, szczelności  układu dolotowego  a  więc  też  EGR ( dlatego zalecałem zaślepić ),  który  jest   głównym  problemem   w  samochodzie  ;  falowania  obrotów,  kopcenia,  mulenia,  duszenia  się,  dymków,  chmurek,   braku  mocy   lub  spadków  mocy itd.

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukasgda napisał:

Mówiąc szczerze nie wiedziałem, że tak często trzeba ją czyścić.

Może miałeś pecha bo normalnie przepływomierza się nie czyści. Bardzo łatwo go uszkodzić. Ja do przepływomierza zaglądam raz na 4-5 lat i to z bardzo miękkim pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega   aniewa  należy  do  użytkowników  wzorowych,  natomiast  w   życiu   codziennym  jest   b.dużo  orłów,  artystów,  magików  odnośnie użytkowania   aut.   Przepływomierz   czyści   się   odpowiednim   sprayem   i   suszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierze się czyści i bardzo często przez to uszkadza. Ja tak miałem. Na nowym samochód odżył. Tak miałem w scenicu 1, 1.9dci. Ale czasami miałem że zapalała się kontrolka świec i tracił moc. Przyczyne znalazłem po kilku miesiącach. Zapchany jeden króciec w wacupompie, ten który idzie do turbo. Paproch był od zaworu ciśnienia, poprostu filtr węglowy się posypał. Wymiana wężyka, zaworu i przeczyszczenie wacupomy i samochód jak nówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego   darek5650 ,  o  jakim  filtrze  węglowym  piszesz  w  aucie   z  silnikiem  1,9 dci ??? 

Zapchany  króciec  w  vacu  pompie,  to  z  pewnością  przez  grudę   olejową  spieczoną 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!