Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak długie przedmioty mogę przewieść?


r_afaello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przewieść kilka elementów o wymiarach przekraczających pojemność bagażnika.

Wiem że mogę złożyć siedzenia tylne i powiększyć przestrzeń bagażową ale i to chyba będzie mało.

Nie wiem czy siedzenie pasażera da się złożyć na płasko (po złożeniu też tylnych) i przez to uzyskać możliwość transportu długich przedmiotów.

Chwilowo nie mam auta i nie mogę wskoczyć z metrówką a muszę też zdecydować czy płacić komuś za transport (30km w jedna stronę) czy we własnym zakresie.

Będą to płyty meblowe pocięte na wymiar.

Najdłuższy element ma wymiary 2,2m x 0,5m

Nie chciałbym też jechać z otwartą klapą tyle km.

 

Czy ktoś już używał scenica jako ciężarówki ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na długość na pewno nie wejdą, przedni fotel się nie kładzie.

Ja mam krótkiego Espace IV i tam między klapą a przednimi fotelami są prawie 2m, scenic jest krótszy.

Możesz spróbować wykręcić fotel pasażera z przodu i wtedy próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(30km w jedna stronę) .....Nie chciałbym też jechać z otwartą klapą tyle km.

A jaki widzisz problem w jeździe z otwartą klapą tylko 30 km. To naprawdę niewiele. Nie raz woziłem scenikiem I, scenikiem II dłuższe elementy na odległość ponad 40 km i po za gorszym komfortem w uszach nic się nie dzieje. Musisz tylko odpowiednio klapę umocować by nie podskakiwała na nierównościach. Zaoszczędzisz sporą sumkę. Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zmieścić takie elementy ale po pewnych przygotowaniach: wyciągasz co najmniej prawy i środkowy tylny fotel, kładziesz ile się da oparcie prawego fotela. Ja w taki sposób woziłem element długości ok. 250 cm tyle że węższe. Rekordem moich możliwości przewozowych było przewożenie wewnątrz w maluchu nart długości 203 cm. Prawego fotela nie wyciągałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze kolega pizza, wywalasz tylne fotele , fotel przedniego pasażera kładziesz maksymalnie na płask, oczywiście zdejmujesz z niego zagłówek.

Pozostaje kwestia odpowiedniego wsadzenia dłużyc, ale na pewno się da. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SI niestety nie ma składanego fotela pasażera z przodu, w GSIII przed ostatnim Bożym Narodzeniem wiozłem w środku choinkę długości 347 cm. A z tyłu dwójkę moich dzieciaków: 11 i 5,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!