Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy możliwy dźwięk z telefonu przy innym źródle


Rekomendowane odpowiedzi

pbet, u mnie też działa - muzykę lekko przycisza i odzywa się komunikat nawigacji. Nawigacja poprzez Google Maps, połączenie przez Bluetooth. Nie wiem co byłoby gdyby wówczas ktoś zadzwonił, ale czas pokaże.

 

Wg mnie możesz mieć coś do przestawienia w samym telefonie, raczej nie radio Cię blokuje.

 

PS: nie macie problemu z gubieniem zasięgu przez aplikację Google Maps?

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem w służbowym Aurisie. Ku mojemu zaskoczeniu dźwięk z GM odtwarzany był z bezpośrednio z telefonu (ten sam telefon, te same ustawienia). Muszę się pobawić skoro u Was działa u mnie też musi. Niedługo urlop to sobie więcej pojeżdżę Renatką i będzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update:

Po wielokrotnych testach nie udało mi się wydobyć z Renatki dźwięku komunikatów nawigacji z telefonu podczas słuchania radia lub MP3 mimo różnych ustawień (telefonu i radia). Może to kwestia softu, może telefonu, nie wiem. Stanęło na tym i tak też zostanie, że telefon niesparowany z BT komunikuje dźwięki nawigacji przez swój głośniczek, a z radia ciągle płyną jakieś dźwięki.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Problem rozwiązany już jakiś czas temu. W Google Maps, w ustawieniach nawigacji należy ustawić opcję "odtwarzaj głos przez bluetooth" na off i wtedy słuchać co się chce, a telefon emitować będzie komendy głosowe będąc sparowanym z radiem. Nawet jak słucham Spotify przez bluetooth ta opcja się przydaje, ponieważ w trakcie odtwarzania muzy nawigacja odcina ją i podaje komendę co jest wkurzające.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet, mnie kiedyś wkurzyło to, jak ominąłem zjazd z autostrady, bo muzyka zagłuszyła nawigację z telefonu. W tamtym samochodzie nie było Bluetootha, także już nigdy więcej - mnie ta funkcjonalność przypasowała i używam :-)

 

PS: a propos gubienia zasięgu Google Maps - robi to świetnie Asus Zenfone ZE 500 KL, Samsung J5 działa świetnie.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przerywanie jest fajne w trasie ale jak zjechałem z A4 na Śląsk i nawigacji zdarzało się nadawać co kilkanaście sekund to myślałem, że się wścieknę. Co innego byłoby gdyby muza ze Spotify się przyciszała jako tło pod komendę GM, a to było takie chamskie odcięcie, sekunda ciszy, komenda i znowu muzyka. Jak w ciągu minuty takie coś powtarza się kilka razy to można dostać kociokwiku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się akurat zgadzam :-) Niemniej muszę tu nadmienić, że u mnie się przycisza, a nie odcina. Źródło muzyki chyba nie ma znaczenia ale jak wiesz, korzystam z Tidala. Może to kolejne usprawnienie wprowadzone w J5, choć ZTCP ww. Asus również przyciszał (nie odcinał).

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia apki od muzy. Kij wie. Choć to chyba bardziej kwestia radia niż telefonu ponieważ gdy telefon przekazuje muzę przez BT to nie odcina dźwięku by nadać komendę GM za pomocą głośnika tylko robi to równolegle. W każdym razie odpowiada mi tak jak jest bo nawet przy jeździe autostradowej, głośność Spotify w telefonie max, głośność radia max 12-14, i GM odtwarzające komendy z głośnika telefonu (głośność max) żadnego zjazdu nie przegapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

U mnie odcina / przycisza muzykę na komunikaty z google map,  podczas gdy słucham muzyki np. z Tidal, gdy jednak słucham samego radia (stacji radiowych) to nie. Czy udało się to komuś   rozwiązać, czy jest taka możliwość poprzez ustawienia etc. ?  Telefon Samsung A3.

Czy nikt nie ma takiego samego problemu ???

Edytowane przez mareks 1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!