Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zużywanie się tylnych opon


Rekomendowane odpowiedzi

Temat był poruszany w programie TVN Turbo Turbo Kamera. Następowało zużywanie opon na tylnej osi, serwis stwierdzał, że wszystko jest w normie i nie znajdują przyczyny.

Dokładnie , bardzo podobny problem występuje w 16 (!!!) meganach w firmie , gdzie pracowałem.

Opony na tylnej osi sa zombkowane

. - cytat z forum tvnturbo.

 

Czyżby ten typ tak miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mni też występuje podobny efekt.

Rozdział siły hamowania powinien być równomierny na wszystkie koło. Maganki z tego co pamiętam mają dobry rozkład masy na poszczególne osie (przednia oś nie jest tak obciążona jak w innych markach - stąd można mocniej hamować tylnią osią). Jeśli przy ostrzejszym hamowaniu na śliskim ABS nie terkocze z tyłu to znaczy że siła hamowania jest optymalna.

Jak dla mnie jest ok. odpada ci zamienianie kół.

Pewien wpływ ma też styl jazdy - więc jeśli jeździsz spokojne to też nie będzie różnic w zużyciu opony.

Więc jeśli opona zużyta jest równomiernie, nie ma klockowania (chociaż to też zależy od rodzaju opony), samochód nie ma oporów przy toczeniu, poprawnie zachowuje się przy hamowaniu na śliskim, to według mnie wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to już przerabiałem - wszystko ok. A powiedzcie - czy nie może to być spowodowane zbyt wielkimi luzami w przekładni kierowniczej? - Akcja tworzy reakcję. I nie wierzę, że "ten typ tak ma".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo ,nawet jadac na naszej A4 jak jest mokro to na tych zalewaniach dziur asfaltem jest uskok na bok jak by myszkowal na studzienkach tez ucieka na boki ?? mysle ze sa to amorki ,szwagier mial to samo w 807 w nowym prosto z salonu po przejsciach zmienili mu amorki i jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale amorki mają po ok. 70 % sprawności. Może znajdzie się ktoś, kto pomoże nam rozwiązać ten problem, bo to trochę niebezpieczne. Gdzieś na forum czytałem, że ten typ tak ma, ale ja w to nie wierzę - to nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!