Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana oleju silnik 1.4 tce


PAPIEROWSKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie zakupiłem samochód Renault megane 3 coupe 1.4tce. 

Chciałbym wymienić olej 

Poprzedni właściciel wymienił olej na total quartz 9000 5w40.

Poczytałem  forum i chce zalać elf evolution 900 sxr 5w40.

Pytanie brzmi czy muszę jakieś płukanie silnika zrobić?

Czy mogę wymienić pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie spuść olej  z nagrzanego silnika i wystarczy . Niema co kombinować.Zalecał bym ci zmieniać olej  co  10.tyś.km.

I

Edytowane przez woker30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właściwy tak. Najlepszy na pewno nie bo jest wiele (cała masa) lepszych olejów. Powtarzam po raz kolejny nie ma co patrzeć, że Elf jest polecany przez producenta bo jak ktoś inny przyniesie dobry hajs to co innego będą polecać. A najlepsze jest to, że fabrycznie producent potrafi zalewać auto całkiem innym olejem a rekomendować produkty tej marki, z którą ma umowę.

Filtry Mann, Knecht, Purflux będą ok.

Edytowane przez tomek evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomek evo napisał:

Właściwy tak. Najlepszy na pewno nie bo jest wiele (cała masa) lepszych olejów.

 

A jaki inny olej polecisz pasujący do 1.4tce?

Filtron też wchodzi w grę jeśli chodzi o filtry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że ELF EVOLUTION 900 SXR to olej przeciętny, nie jest to nawet pełny syntetyk. Ja używam Motula x-max`a 0w40, możesz sobie zalać x-cess 5w40 jest trochę tańszy albo np. mobil1 new life 0 albo 5w-40. Co do zakupów to polecam ten sklep Filtry Gdańsk - sprawdzony, polecany na wielu forach i na podróbę się nie natniesz. Co do filtrów to Filtron jest jak najbardziej OK, ale można sobie zaszaleć i wziąć oryginał bo nie jest drogi ja płace do siebie 30zł za filtr w pudełeczku renault - on jest zdaje się właśnie purfluxa.

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mih00 napisał:

Fakt faktem, że ELF EVOLUTION 900 SXR to olej przeciętny, nie jest to nawet pełny syntetyk.

 

Jak jeździłem Mazdą i chciałem zmienić olej na coś lepszego, to też mi odradzali Elfa na forum, że to nie jest pełen syntetyk :-) 

 

Czyli coś takiego będzie ok? http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-4317-Motul-8100-X-Cess-5W40-5L.html#component_projector_opinions

 

Pierwszy raz słyszę o firmie Purflux jeśli chodzi o filtry :-)

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pbet napisał:

@maciejmacku Purflux to markowe filtry, żaden badziew i często na pierwszy montaż idą. Podobnie z resztą jak Filtron czy MannFilter i jeszcze kilku innych.

 

Dzięki za info! Poszukam jeszcze oleju z Valvoline, bo Elf jakoś mnie nie przekonuje, jeżeli to nie pełen syntetyk. Jeśli nie znajdę to padnie na Motul :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!