Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana oleju silnik 1.4 tce


PAPIEROWSKI

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż gdzie ktoś napisał, że ELF jest zły ;) Tak jak napisał kolega - są lepsze, ale zły nie jest. A i nie wiem gdzie widzisz, że ELF jest lepszy od Neste. Temperatury płynięcia i zapłonu Neste ma sporo lepsze, a wskaźnik lepkości i lepkość zaledwie nieco gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, niebianskaskurwoala napisał:

Tak jak napisał kolega - są lepsze, ale zły nie jest. A i nie wiem gdzie widzisz, że ELF jest lepszy od Neste. Temperatury płynięcia i zapłonu Neste ma sporo lepsze, a wskaźnik lepkości i lepkość zaledwie nieco gorsze.

 

Neste niestety nie ma nigdzie podanego TBN (wpływa na czystość silnika). Mam jeszcze 3,5kkm do zmiany oleju, więc się zastanowię. Może tomek evo da dobrą cenę na któryś z tych olejów :-)

 

A co powiecie jeszcze o Valvoline SynPower MST C3 5W40? Polecił mi go "Piotr Tester" z youtube.

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
26 minut temu, maciejmacku napisał:

Panowie filtr kabinowy wymienia się tylko przy nabijaniu i odgrzybianiu klimatyzacji

Najlepiej.

26 minut temu, maciejmacku napisał:

czy można zimą przy wymianie oleju i wszystkie filtry od razu

Niby można ale wg mnie to bez sensu. Jak są jakieś drobnoustroje w niezdezynfekowanym układzie to zaraz przejdą na nowy filtr.

Edytowane przez pbet
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pbet napisał:

Najlepiej.

Niby można ale wg to mnie bez sensu. Jak są jakieś drobnoustroje w niezdezynfekowanym układzie to zaraz przejdą na nowy filtr.

 

Czyli zamówię teraz olej, filtr oleju, powietrza i kabinowy, z tym że wymiana kabinowego dopiero wiosna/lato, a resztę za 1,5tys km :-) Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz kiedy klima była dezynfekowana/uzupełniana? Jeśli szyby Ci nie parują i nie masz nieprzyjemnego zapachu z nawiewów to jak najbardziej wiosna będzie dobrym okresem na akcję z klimą. Przed sezonem - jak znalazł. Jak już przy filtrze kabinowym jesteśmy to polecam te z węglem aktywny - blokują nieprzyjemne zapachy z zewnątrz np. zapach obornika rozrzuconego na polach. Fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima była robiona latem, więc przed sezonem zrobię jej serwis. Zresztą chcę to robić co roku razem z wymianą filtra. Znalazłem dobrą ofertę filtrów Purflux na www.filtrytotu.pl i wezmę ten z węglem aktywnym. Komplet filtrów + olej 200zł, więc tylko brać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Coś wtrące od siebie na temat oleju Elf, czasy się zmieniają i oleje pewnie też ale w latach 90 ojciec miał poloneza i od nowości lał zwykły mineralny Elf 15W40 nazywał się sporti czy jakoś tak, przejechał 200tys. I śilnik chodził jak zegarek niebrał oleju itd.. odkupił znajomy i dobił do chyba 300tys. I nadal ok. . A przypominam że konstrukcyjnie ten silnik w fiatach już przy 100tys.potrzebował remontu. Tylko że zmiana oleju była co 10tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!