Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

Zaloguj się, aby obserwować  
yogin74

Megane III phI Sprzęgło alternatora

Recommended Posts

Od kilku tygodniu podczas uruchomienia ciepłego silnika słychać przez sekundę metaliczne kliknięcie. Czasami po stronie pasażera słychać lekkie wycie na zimnym silniku. Z początku myślałem, ze to może turbina. Ale wczoraj wyło tak z 10km. Myślę, że to sprzegło alternatora. Ktoś może potwierdzić objawy ?

A jeżeli to sprzegło alternatora, to może ktoś może doradzić model. Po aukcjach allegro wydaje mi się, że mam alternator Valeo. Trudno mi to sprawdzić bo 1.9dci jest okropnie zabudowany :-)

Jeśli to sprzęgiełko alternatora to wymieniaj jak najszybciej i nie jeździj dopóki tego nie zrobisz. W MII mi się zatarło ale zdążyłem zareagować w samą porę, na chwilę przed zerwaniem paska. U mnie to nie było wycie tylko takie głośne chrobotanie dochodzące właśnie z okolic alternatora.

Na 100% nie jestem pewien, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jutro spróbuje się upewnić :-)

Mój mechanik ściągnął pasek osprzętu i odpalił na chwilę. Dźwięk ustał, a usterka została potwierdzona.

Tak przez telefon w warsztacie zasugerowali, że może to być koło pasowe wału.

Koło pasowe po wymianie. Miało luzy. W moim aucie podobno alternator nie ma sprzęgła. Trochę trudno mi w to uwierzyć.

Edytowano przez yogin74

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować