Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Mam problem z klimatyzacją gdyż jadąc autem podczas ostatnich upałów używałem klimatyzacji i w pewnym momencie temperatura powietrza wydobywającego się z kratek wentylacji zaczęła się podnosić. Powietrze nie było już chłodne lecz ciepłe. Po kontroli u mechanika dowiedziałem się że  zatarła się sprężarka. do wymiany będę miał również skraplacz gdyż brakuje bardzo dużej ilości harmonijek w całości.  Moje pytania to :
1. kupując skraplacz to warto kupić oryginalny czy innej firmy, jak tak to jaką polecacie.

2. kupując sprężarkę to ma to znaczenie do jakiej pojemności  silnika czy tylko model auta.

3. sprężarka nowa, regenerowana czy używana.

4. czy trzeba czyścić cały układ ? 

Z góry dziękuje za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skraplacz bierz po prostu firmowy np. denso, delphi, nissens, valeo  lub oryginał - byle nie chińczyka.

Sprężarka najlepiej ten sam model co uszkodzona - wymieniałem kiedyś na używkę w Oplu Astrze G i działa od 3 lat bez problemów.

Co do czyszczenia układu to wystarczy odessać cały czynnik z olejem, koniecznie wymienić osuszacz, po zamontowaniu wszystkich wymienionych elementów wystarczy zrobić próżnię, sprawdzić szczelność oraz nabić odpowiednią ilość czynnika z olejem i markerem UV.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze znalezieniem sprężarki gdyż nr mojej to 8200939386 ---  a wszystkie jakie widzę na allegro z tym nr to 8200939386 --A oczywiście chodzi o markę DENSO. I zastanawiam się czy może być taka. i czy ta literka A na końcu ma jakieś znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało komu padają sprężarki klimy więc nie oczekuj zbyt wielu odpowiedzi. Prawdopodobnie literka A to będzie kolejna seria sprężarek (tylko mogę się domyślać i strzelać), często producenci cos tam zmieniają z czasem (eliminują jakieś tam wady) i wypuszczają kolejną serię podzespołu znakując ją właśnie np. A, B, C. Najlepiej byłoby się udać do dilera i zapytać się po VINie o sprężarkę lub poszukać w internetach.

Patrząc na używki wyglądają identycznie i raz z koncówką "A" są po demontażu z 1.5 dci a raz z 1.6 (zdjęcia naklejek) to samo z modelami bez "A". Wg mnie to bez różnicy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja byłem tym szczęśliwcem któremu padła sprężarka. Byłem w ASO i tam dzięki uprzejmości obsługi podali mi nr mojej sprężarki . A gdy zapytałem o tą literkę niestety nie znali odpowiedzi gdyż oni w systemie nie mają przypisanej żadnej literki . I udało mi się również uzyskać nr fabryczny skraplacza bo nierealne było go znaleźć na tej zamontowanej gdyż jest mocno schowana zaraz za zderzakiem. Gdyby komuś się mogło przydać to podaje: 8660003443 bądź oryginalny 921100001R . teraz zostaje mi tylko kupić i poskładać :-)  Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!