Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie zapala - brak podświetlania zegarów, radia i zasilania gniazda OBD - ROZWIĄZANY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ostatnio spotkała mnie taka przypadłość mojego Scenica 98 1.6 8v a mianowicie przestał zapalać. Nie działają także światła postojowe, podświetlenie zegarów, radio, brak zasilania gniazda diagnostycznego, nie słychać pompy paliwa po przekręceniu kluczyka. Kontrolki się zapalają IMO gaśnie tyle że po zamknięciu samochodu nie mruga ta dioda jak było wcześniej Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki po stronie kierowcy i w komorze silnika i na podszybiu - wszystkie ok. Sprawdziłem przekaźniki w komorze silnika - ok  i tu moje pytanie czy za bezpiecznikami w kabinie pasażera są jakieś bezpieczniki i przekaźniki na tym BSI u góry i na dole bo nie wiem czy rozbierać i się tam dostawać. Jeśli są to proszę napisać który za co odpowiada ewentualnie był bym wdzięczny za schemat. Pamiętam że jak się włączało postojówki to było słychać cykanie więc pewnie jeszcze jakiś przekaźnik gdzieś jest wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam stacyjkę, a konkretnie uszkodzoną jej kostkę. Przekręcając kluczyk w poz. garaż nie włącza się stan w BSI i jest zakłócenie. Radio włącza się również w tej pozycji.

Wyciągnij stacyjkę i to sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 14:33, jabrze napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Dzięki za zainteresowanie. Też myślałem o stacyjce, ale w tym przypadku powinny być postojówki z wyjętym kluczykiem, a nie było czyli wyglądało na to, że ewidentnie brak zasilania. Po przestudiowaniu dokumentacji z książki sam naprawiam doczytałem małym drukiem, że jest jeszcze jeden bezpiecznik właśnie odpowiedzialny za zasilanie tych urządzeń w samochodzie w środku koło akumulatora. Faktycznie bezpiecznik był schowany pod wykładziną koło akumulatora. Niestety bezpiecznik był ok. Przy okazji rozebrałem osłonę progu gdzie idą przewody zasilające i tu znalazł się winowajca - na środku progu jest czarna kostka do której wchodzą cztery przewody i wychodzą też cztery. Z zewnątrz wszystko było ok ale po pojedynczym sprawdzaniem przewodów dwa przewody wyszły z kostki. Końcówki były całe zielone. Po zlutowaniu z pominięciem tej kostki i zailozowaniu samochód wrócił do żywych. Temat do zamknięcia  

 

Przepraszam za cytat - nie doczytałem regulaminu - moja wina.

 

:lapka:

Regulamin: Pkt 5.13 - Prezes

Edytowane przez shonk
regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • shonk zmienił(a) tytuł na Nie zapala - brak podświetlania zegarów, radia i zasilania gniazda OBD - ROZWIĄZANY

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!