Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś okazało się że mam do wymiany/regeneracji maglownice/przekładnie kierowniczą.

 

Mam Meganke II 2005 1,9dci 120km 88kW.

 

Z tego co się orientuje jest tam wspomaganie elektryczne. I pytanie brzmi czy ta maglownica którą znalazłem na allegro, pasuje do mojej Meganki ze wspomaganiem elektrycznym.

Obsługa tego sklepu/konta allegro po otrzymaniu mojego nr VIN , potwierdziła że będzie pasować. Jednak mam jakieś obawy, w opisie aukcji jest napisane że tryb pracy to mechaniczny , a nie powinien być elektryczny skoro wspomaganie jest elektryczne??

 

Proszę o pomoc :((

 

Link - http://allegro.pl/show_item.php?item=6899003551#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie elektryczne to nic innego jak silnik z elektroniką, zamontowany na kolumnie kierowniczej w kabinie. Maglownica z linku powinna pasować.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, byłem rano w miejscowej stacji okręgowej. Panowie stwierdzili że maglownica do regeneracji, koszt koło 1200 zł do tego końcówki drążków oraz drążki po 100 zł czyli 200 zł do tego robocizna 700 zł .

 

A tutaj na allegro komplet nowy za 600 zł więc troszkę się obawiam tego że może nie pasować.

Przepraszam jeśli zadaje głupie pytania ale jak powiedzieli mi że mam tyle kasy dać to troszkę zgłupiałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdź tą informację w warsztacie specjalizującym się w regeneracji maglownic. Mi jeden w sumie znajomy mechanik coś robił przy kołach i na koniec nie wchodząc w szczegóły poinformował, że maglownica jest do wymiany. Pojechałem do specjalistów z tej dziedziny, a oni po sprawdzeniu stwierdzili, że nic z tych rzeczy. Przez blisko 4 lata jeździłem i nic się nie działo (później sprzedałem). Gdybym posłuchał się w ciemno byłbym sporo w plecy bez potrzeby. Druga rzecz, że gdybym miał to robić to wolałbym zlecić w lokalnym specjalistycznym warsztacie wymianę albo regenerację z uwagi na gwarancję. Jak kupisz już zregenerowaną i oddasz im starą to mniej policzą.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek pojadę do serwisu co specjalizuję sie w regeneracji maglowic, jest on w Głuchowie jeśli to kogoś interesuję.

 

Dziękuję wam Panowie za odpowiedź, jesli jest ktoś ciekaw jak to dalej się potoczy to dajcie znać tutaj w poscie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vhite123 napisał:

Super, byłem rano w miejscowej stacji okręgowej. Panowie stwierdzili że maglownica do regeneracji

Na jakiej podstawie? Jak argumentowali?

 

27 minut temu, vhite123 napisał:

jesli jest ktoś ciekaw jak to dalej się potoczy to dajcie znać

To jakby oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ze względu na to że stukało mi w prawym kole przy cofaniu na samym sprzęgle jak i przy dynamicznym ruszaniu . Okazało się że to wina luźnej  końcówki drążka, potem mechanik co  robił wstępne oględziny zauważył ze prawy drążek cały się rusza od strony silnika, w prawo lewo góra dół. Chyba na tej podstawie wywnioskował że listwa/maglownica do wymiany.. Nie znam się na tym więc pojechałem do innej stacji no i jak wiadomo potwierdzili usterkę.

 

W arpolu znaleźli jakąś regenerowaną za 1655 zł ...

 

Wszystko wskazuję na to że ta z allegro pasuje idealnie, ale jak kolega wyżej zaznaczył warto podjechać do specjalisty co się tym zajmuję i tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!