Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kasowanie licznika przebiegów po ok 600km


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W moim Megane III Hatchback 1.6 Color Edition z 2012 roku od kilku miesiecy widze coś dziwnego - kasuje sie licznik przebiegów dobowych (ten wyświetlany przy głownym liczniku) po ok 600 km przejechanych. Wszystkie pozostałe 'liczniki" trzymają parametry. Czy ktoś sie spotkał z tym ?  ASO się poddało :)) 

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sytuacja, ja bym obstawiał uszkodzenie licznika? coś elektronika szwankuje...

:lapka:

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, onomatopeja napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

zawsze po przekroczeniu tej samej ilości km - poza tym wszystko działa jak należy - problem występuje od momentu kiedy mam ten samochód - czyli jakieś 3 lata :), poza tym zero problemów innych :) 

:lapka:

Regulamin: pkt. 5.7, 5.13 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mih00 napisał:

A auto z pewnym przebiegiem ? Może ktoś się zabawiał w jakieś "oszukaństwo" i licznik głupieje po modyfikacji.

 

Radzę to sprawdzić, ostatnio robiłem Lagunę gdzie był taki sam problem, licznik był cofnięty i zablokowany przed aktualizacją z ABS. Po korekcie licznika wszystko ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba sprawdzić jaki przebieg jest w ABS a jaki w liczniku jeśli na tym etapie będzie różnica to będzie oznaczało blokadę synchronizacji ABS - Licznik.

 

Mogę zweryfikować przebieg i ewentualnie naprawić jego poprawną synchronizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!