Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.9dci 120km grzechotanie z okolic skrzyni biegów.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od 2 lat posiadam Megane II sedan 1.9dci 120KM z 2003 roku. Auto ma około 210 tysięcy przebiegu. Ostatnio zupełnie przypadkowo,  mając otwarte okno kierowcy usłyszałem dziwne metaliczne grzechotanie, coś jakby metalowe pineski w puszce lub potrząsanie pocietą puszką. Słychać je jedynie po stronie kierowcy oraz jedynie na zewnątrz(skrzynia?). W środku dźwięk jest nieslyszalny. Dany dźwięk pojawia się w okolicach 1200 oraz 1900 obrotów i tylko w tych punktach. Dodam, że wciskanie sprzęgła nic nie zmienia. Dźwięk powtarza się na każdym biegu. Nie mam pojęcia czy jest to jakaś rezonujaca blacha czy może coś poważniejszego. Poniżej dodaję link do filmiku, na którym wyraźnie słychać dany dźwięk. Czy ktoś z obecnych na forum miał kiedyś styczność z podobnym problemem?

 

Edytowane przez Mjakobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia osłon aluminiowych nad wydechem, później katalizator czy się nie rozpadł monolit w środku, a na koniec dwumasę. Kolejność wybrałem od najtańszej do najdroższej opcji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W mojej Megance jest podobnie , tylko że grzechotanie wzmaga się jak wrzucam wsteczny bieg. Ostatnio wymieniany był wysprzęglik bo stary szlak trafił i było OK. Normalnie aż strach gdzieś pojechać bo cholera wie co się stanie. Podobne objawy daje ponoć zepsuta dwumasa   . Nowe sprzęgło to koszt około 2100zł używane można trafić już za 300zł tylko kto sprawdzi czy jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia na 100 % nie skoro wciskasz sprzęgło to ją rozłącza nie ma takiej możliwości. Jak dla mnie to osłona odkatalizatora albo inne element ktory po prostu się poluzował. Zajrzyj pod maske i niech ktos gazuje zdiagnozujesz gdzie jest dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!