Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzeszczenie po wymianie sprężyn


Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi stukało w zawieszeniu z lewej strony, mechanicy podejrzewali, że może to być coś z poduszką amortyzatora. Po rozmontowaniu okazało się, że jest pęknięta sprężyna, wiec wymienili po obu stronach, a poduszki z łożyskami zostawili, bo były ok. Po wyjechaniu z warsztatu i przejechaniu łącznie z 30 km stwierdziłem, że rzeczywiście stukania już nie ma, ale za to na obu sprężynach coś trzeszczy, odgłos jest zbliżony do tarcia, delikatnego pukania, trudno to jednoznacznie określić, słyszalny jest szczególnie przy niskich prędkościach, przy nierównościach typu koleiny, poprzeczne spowalniacze itp. Wróciłem do mechaników, oglądali, sprawdzali, jeździli i nie wiedzą o co chodzi. Powiedzieli, że muszą rozebrać, ale powiedzieli też, że  jednak te poduszki chyba wymienią. Czy ktoś ma pomysł o co może chodzić? Tak na logikę nie wydaje mi się, żeby to były poduszki, skoro wcześniej takich odgłosów nie było, a jest to ewidentnie wynikiem założenia nowych sprężyn (Kayaba). Nie mam ochoty tracić kolejnych pieniędzy, bo zaraz wymienią poduszki i okaże się, że jest jak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mogli amortyzatory polozyc do gory nogami i je " zapowietrzyc " sprawdzajac ich stan, Dalej sprężyny muszą być idealnie ułożone inaczej wlasnie moze byc takie cos one sie ukaldaja przeskakuja na ten ząbek od oparcia


lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 literki - PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to odpowiem, może to komuś się przyda. Dodatkowym objawem było to, że samochód stał wysoko, ale nie zwróciłem na to uwagi. Po lekturze tego forum ale także pomocy google znalazłem bardzo dużo tematów gdzie przyczyną okazały się sprężyny Kayaby, chociaż nikt nie jest w stanie wytłumaczyć czemu tak się dzieje. Po zmianie na innego producenta problem ustał. Niestety poduszki wymienili :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!