Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprawdź wtrysk i odcięcie obrotów


luc4s

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy megany II phII nie wiem dlaczego nie ma takiej na liście ...

 

Pierwszy raz pojawił mi się ten komunikat na autostradzie jakoś w połowie lipca, drugi raz w ten weekend. W obu przypadkach okoliczności podobne:

-prędkość ok 140 km/h

-6 bieg

-autostrada

-padający deszcz

-paliwo zatankowane na Orlenie (przeważnie tankuję na Statoilu)

 

Pojawia się komunikat "Sprawdź wtrysk", zapala zółta kontrolka i odcina mi obroty do 2200. Po zatrzymaniu i restarcie silnika auto ponownie ma moc, a komunikat znika. W weekend pojawil mi sie ten komunikat zaraz na początku podróży, później zrobiłem jeszcze w sporej ulewie 200 km i nie ma problemów. Miał ktoś taką przypadłość? Turbina nie leje, nie gwizda, auto na co dzień ma taką samą moc.

Edytowane przez luc4s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biopaliwo na Orlenie-on tego nie lubi. W Lali mi wyskakuje emisja spalin.

Moc ma jednak mniejsza, lecz jak jej nie potrzebujemy nie zwracamy na to uwagi.

Miałem w bieżącym roku dwa razy latem. Dzieje się to ok 20-30 km po tankowaniu. Mam po chipie i u mnie przy 1900 obr. jak mocno przycisnę gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli  należy  rozumieć,  że  ten  komunikat  pojawia  się  tylko  przy  wcześniejszym  zatankowaniu  paliwa   na  Orlenie  i  nie  w   żadnym innym przypadku.  Dobrą  metodą  w  przypadku  tankowania  paliwa  niepewnego   pochodzenia,  aby  wlewać  nie  więcej  paliwa  niż  jest   w  zbiorniku .  Należy  zatankować  paliwo  sprawdzone  i  obserwować 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może to zbieg okoliczności, ale na razie dwa razy stało się to po zatankowaniu paliwa na Orlenie, a następnie śmiganiu autostradą. W pierwszej sytuacji, jeździłem trochę wcześniej po mieście,  potem autostradą zrobiłem 160 km i dopiero wyskoczyło, w drugiej, przejechałem w jeździe miejskiej ok 30 km i potem na autostradzie po 5 km wyskoczyło. W obu przypadkach Orlen, ale stacje zupełnie różne. W obu przypadkach nie Verva tylko Eco-Diesel. Już więcej tego ścierwa nie będę tankował i zobaczę, czy problem wystąpi. Tankowałem też wcześniej sporo na Lotosie i tam wszystko było ok. Statoil, obecnie CircleK też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!