Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


hyuga

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od jakiegos czasu chodzi mi po glowie cabrio jako drugie auto w domu. Budzet jaki sobie zalozylem to +/- 15 tys. zl. Modele, na ktorych sie skupilem to Megane II CC / Astra Cabrio / Focus Cabrio. Nie ukrywam, ze z tych trzech aut Megane podoba mi sie najmniej, ale przemawiaja za nim wiekszy wybor na rynku wtornym, nizsza cena i silnik 1.8T, ktory wedlug moich poszukiwan jest calkiem udanym silnikiem, ktory mozna troche podkrecic.

Pytanie zatem do posiadaczy Megane CC - co sadzicie o caloksztalcie auta? Jakie sa wasze opinie o silniku 1.8T? Jak jest z dostepnoscia czesci stylizacyjnych/tuningowych? Najbardziej (mimo wertowania wielu tematów) zastanawia mnie czy zderzak od wersji RS przod pasuje do CC? I czy jesli przod jest przedliftowy to czy pasuje do niego zderzak RS po lifcie?

Na oku mam jedno dobrze wygladajace auto z niemiec w prawdopodobnie pelnym wyposazeniu - xenony, duza navi itd. Na co szczegolnego trzeba zwrocic uwage?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0T (z serii F4R) to chyba jeden z najlepszych silników jaki się trafił Renault. Zwłaszcza w wersjach poniżej 200KM. Jak poczytasz forum jest dużo dobrych o nim opinii, zwłaszcza jak się o niego dba (czyli olej częściej niż zaleca producent, chłodzenie turbinki...). Oczywiście jak wszystko też coś się w nim czasami zepsuje - ale to wyjątki. Mam 1,6 16V i 2.0T (z dwa razy większym przebiegiem) i w przypadku tego drugiego w ogóle nie wiem że go mam :-)  (poza normalnym serwisem - rozrząd, olej...) Inaczej jest z 1,6 który czasami przypomni o sobie - zazdrośnik :-)  .  Tak, że jeżeli samochód jest w dobrym stanie, śmiało bierz z tym silnikiem, jest po prostu dobry.

Przód przed lifowy jest we wszystkich rodzajach nadwozi taki sam - czyli zderzaki RS można założyć. Natomiast błotniki przednie CC już ma całkiem inne niż pozostałe rodzaje nadwozi. Ale zderzaki poliftowe już do przedlifta bez dodatkowej zmiany np. reflektorów już nie pasują. Na forum nie raz było o tym pisane i nie szukaj do CC tylko ogólnie do każdego Megane II przedlift bez względu na rodzaj nadwozia. Co do navi to za bardzo się nie napalaj bo tak jak większość aut z tamtych lat, aktualizacje skończyły się do nich klika lat temu.

12 godzin temu, hyuga napisał:

Na co szczegolnego trzeba zwrocic uwage?

Tutaj w tym silniku i modelu to standardowo - czy wszystko działa - stan dachu, czy bezwypadek i czy licznik nie kręcony ogólnie jak zadbany. Jak to będzie spełnione to będziesz wg mnie zadowolony. No i koniecznie do wydatków dolicz wiatrołap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :-) W ten weekend moze uda mi sie podjechac obejrzec ten model, wiec dam znac jak poszlo. Jesli chodzi o navi to wiem o co chodzi, chcialem tylko nadmienic, ze jest to bogada wersja wyposazenia.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!