Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu palą mi się dwie kontrolki - Service + poduszka powietrzna.

W międzyczasie sprawdziłem, że po zgaszeniu samochodu nie działa blokada kierownicy (bardzo ciężko kręcić ale to przez brak wspomagania pewnie).

 

Nie ma problemów z odpalaniem samochodu oraz z kierownicą po odpaleniu (można normalnie jeździć).

Sprawdziłem bezpieczniki pod maską - 15A i 5A - są OK.

Kontrolki czasami gasną, czasami wcale się nie zapalają, a czasami dopiero po jakimś czasie.

Wyczytałem że problem może być z modułem blokady. Ale czy coś jeszcze mogę sprawdzić? Moduł wolałbym ruszyć na samym końcu - żeby przypadkiem mi się kierownica nie zablokowała na stałe.

Taśma zwijacza jest raczej ok - wszystko działa (sterowanie radiem, tempomat).

 

Nie pokazują się żadne komunikaty na wyświetlaczu typu „STEERING LOCKED/ NOT LOCKED".

Jakieś pomysły, wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maarcin napisał:

Od jakiegoś czasu palą mi się dwie kontrolki - Service + poduszka powietrzna.

Co do tego problemu to czy sprawdzałeś mocowanie kostki pod fotelem kierowcy? Dociśnij ją lub poruszaj kablem idącym z fotela do podłogi. Jeśli zgaśnie to masz odpowiedź dlaczego to się świeci na desce. Według mnie dwie sprawy jakie opisujesz nie są ze sobą powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedź.

 

Dzisiaj obie kontrolki samoistnie znikły - myślałem, że może blokada zaczęła działać - ale nie. Blokada kierownicy nadal nie działa ale nie świecą się kontrolki, nie ma żadnych komunikatów.

Jedyne co się zmieniło to wyjeździłem paliwo... czy słabej jakości paliwo mogło skutkować paleniem się tych kontrolek? (service + airbag)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z kontrolkami. Airbag to system od poduszek nie ma nci wspólnego z paliwem. Poza tym dwa komunikaty to dwa różne problemy. Zacznę od tego co kolega wyżej - Zanurkuj pod fotele kierowcy i pasażera rozepnij wtyczki, idzie po kablu z siedzenia do podłogi. psiknij kontaktem lub innym spreyem do wtyczek, złóż. Problem poduszek powinien zniknąć. Jeżeli chodzi o komunikat z blokadą kierownicy, musisz odciągnąc na maxa kierownice i odkręcić plastiki obudowy kolumny i dostać się do wtyczki. Są tam 3 bodajże torxy 20. Odpiąć wtyczke tez psiknąć kontaktem i złożyć, jak nie działa to problem masz w samym mechanizmie od blokowania, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!