Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chip tuning 1.9 dci 130hp


damian2011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałem zrobić chipa do swojego diesla,seria wyszła 119hp i 277Nm  powinno być 130hp 300Nm do serii trochę brakuje ale po wgraniu nowego softu wyszły kwiatki pierwszy pomiar po to 155 hp i ok 380nNm i spadek mocy po ok . 3,5 tyś obrotów tuner oświadczył iż turbina przeładowuje ale okazało się iż trzeba jeszcze zakodować wtryski.Po kodowaniu wyszło 170hp i 405Nm i znów przeładowanie przy ok.3.2tyś obrotów.Tu jest wykres.Teraz mam pytanko czy to wina turbiny jak twierdzi tuner iż mogą być zapieczone łopatki turbo ewentualnie sztanga nie chodzi w pełnym zakresie obrotów a wyszło to dopiero po sofcie, czy może wina lipnego softu. Nadmieniam,że na oryginalnym sofcie nie ma żadnych problemów żadnego przeładowania nie ma przyspiesza równo i 200 licznikowo dzisiaj poszła ,mogła by jeszcze trochę ale brakło miejsca.Brak błędów na kompie Oczywiście zostałem na serii,jestem umówiony w piątek na sprawdzeniu logów będę wiedział więcej ale jakieś uwagi mile widziane.

 

chip tuning.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić czy to tylko wina softu / jestem zaskoczony tym że mimo że auto miało 10KM /30Nm mniej to gość był wstanie zrobić 170KM;
a 400Nm to nie widziałem jeszcze żeby ktoś osiągnął samym softem w tym silniku ( w aucie coś jeszcze jest zrobione? ). Brak mocy jednak był czymś spowodowany. 

Edytowane przez tomqu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zaslepiłem egr.Ma fapa.Przebieg juz 3 z przodu. Zastanawiam się czy właśnie taki soft mógł doprowadzić do tego,że turbina przeladowuje.

Dzisiaj po podłączeniu do kompa zero błędów jedynie co mnie trochę zastanawia to na kompie pokazywało doładowanie nieznacznie wyższe niż zalecane o ok 70. ale mechanik mówił ,że mieści się w normie.Wiec sam już nie wiem?

Edytowane przez damian2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niebianskaskurwoala napisał:

 

Czyli,że turbinę regenerowałeś czy tylko czyściłeś? Bo coś sobie przypominam,że jakiś czas temu dawałem auto do sprawdzenia i mechanik mówił iż  jest niewielki luz chyba wzdłużny ale nie jestem pewien poinformował tylko iż takim to się nie przejmować i jeździć.I na serii nie ma z autem żadnych problemów.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Edytowane przez damian2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie za mocny ten program? 170 KM przy 3000 obr.?????????????  Moment 400 nm??????????????? To ile tej mocy ma być finalnie? Czy to efekt przeładowania czy tak ma być? Nie twierdzę, że tuner nie ma racji, że turbina niedomaga ale te wartości są zbyt wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy to nie mam konkretnych wymagań i też mam wrażenie ,że znacznie za dużo wyszło szczególnie jak patrze na wykresy innych.Zastanawiam się czy nie podjechać do innego tunera i zobaczyć co u nich pokaże.Żeby mieć lepsze rozeznanie.

Edytowane przez damian2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wykonałem chip tuning jakie jest wasze zdanie co do wykresu.Niestety w trasie się okazało iż sprzęgło się ślizga na wyższych biegach na serii nic się nie działo.Pytanko zmieniać sprzęgło na nowe czy zdjąć trochę Nm

chip 1.9 dci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!