Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterka zewnętrzne - nie działają


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem megane 2. Od samego zakupu nie działają lusterka zewnetrzne. Nie składają się, nie podgrzewają, nie można regulować i nie jest nawet podświetlony przycisk regulacji. Jakieś sugestie ? Pomysły? bezpiecznik w kabinie 7,5A sprawdzony u jest ok. Gałkę do regulacji kupiłem nową ale bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kupiłeś i nie wiadomo co ktoś kombinował, to zacznij od zdjęcia trójkąta osłaniającego kostkę lusterek (czarny trójkątny plastik w rogu szyby - trzeba ciągnąć mocno). Po zdjęciu wyciągnij kostkę i zobacz ile pinów jest w złączu od strony lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę zdemontowałem. Kostki chyba nie da się wypiąć bez demontażu tapicerki z drzwi. Do kostki dochodzi wiazka kabli. Jutro spróbuje na spokojnie. Ale ogrzewanie lusterk włącza sie razem z ogrzewaniem tylnej szyby a nie działają oba lusterka także może usterka jest gdzies przy zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej, jak nie grzeją lusterka to po prostu są przepalone maty grzewcze w tych lusterkach. Nie wiesz od kiedy nie działają, może psuły się w odstępach paru lat. Najlepiej podważ wkłady lusterek i je wyjmij. Podłącz miernik pod końcówki wtyczki i zobaczysz czy jest prąd. Najmniej z tym pracy. Co do kostki od lusterek to jak dobrze pokombinujesz to po wygięciu gąbki na kablach i podważeniu zatrzasku da się je wyjąć bez zdejmowania tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dziś sprawdzę. Dziwi mnie trochę fakt że nie grzeją, nie składają sie i nie można ich regulować. Przełącznik również nie jest podświetlony. Także nawet jak mata jest przepalona to co z pozostałymi objawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki były też w  wersjach bez podświetlenia. Jak nie znasz historii auta to np. po naprawie (np. kolizji) kupili najtańsze wersje lusterek bez składania i grzania lub np. wymieniali instalację i kupili inne wiązki w drzwiach lub coś połączyli nie tak. Dopóki nie sprawdzisz wiązek to się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebalem trochę przy bezpieczniku 7,5A i jak się okazało nie dochodzi do niego napięcie.  Po podaniu napięcia z innego bezpiecznika lusterko zacząło pomału ożywac tzn można było regulować.  I moje pytanie skąd dochodzi napięcie spod maski do bezpiecznikow w kabinie?  Jak zdiagnozować usterkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale pliki masz schematy elektryczne. Do tego bezpiecznika dochodzi napięcie z modułu UPC (z  pod maski) ze złącza PPH1 (złącze 4-ścieżkowe) SZARE - pin nr 2 (biały przewód - lub z białym kolorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za informację. Mam nadzieję że dla kolegi będą pomocne bo dla mnie to czarna magia :). Będe wdzięczny za podpowiedź który plik dot. mojego przypadku i będzie mi pomocny.

Edytowane przez fulrafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie, wytłumaczę to  obrazowo.

Data produkcji samochodu to załóżmy grudzień 2008.

Mamy dwa pliki

NT coś tam 1 - wrzesień 2008

NT coś  tam 2 - marzec 2009

Interesuje nas plik NT coś tam 1, ponieważ po tym okresie została wprowadzana jakaś, zwykle niewielka zmiana, tyle, że trudno powiedzieć czego konkretnie dotyczyła. Nie udało mi się do tej pory dojść co konkretnie zmieniono.

Drugi plik to kolejna zmiana i wszystkie wypuszczone z fabryki auta, po tej dacie, mają instalację elektryczną zgodną z tą zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!