Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

od jakiegoś czasu pojawia się woda w podłogowym schowku pasażera, przeważnie po większym deszczu (ale i to nie zawsze). Wygląda to tak, że woda cieknie od góry od lewej strony, ścieka wierzchem i dostaje się do schowka. Rozebrałem całe pokrycie podłogi do gołego metalu, pod spodem sucho. Odpływy w podszybiu czyste, sprawdzone, nic nie jest zatkane. Będę sprawę badał dalej jakimiś sposobami, ale może ktoś ma jakiś pomysł skąd to jest. Żeby była jasność - nie ma to związku z klimatyzacją (przynajmniej jej odpływem). Filtr kabinowy suchy. To zostało już sprawdzone. Za wszelkie sugestie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś dramat z tymi megankami...pierwszy raz coś takiego widzę. U mnie leci za fotelem kierowcy. Podczas ulewy dostrzegłem podchodzącą wodę w kieszeni drzwiach lewy tył. Ów kieszeń w drzwiach jest jakby łączona. A woda jakby leciał właśnie przez uszczelkie szyby do drzwi i tam gdzieś chyba którędyś...nie wiem sam którędy - nie zawsze przy mocnej ulewie wpada na dywanik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie wiem co się dzieje. Filc zamókł, teraz śmierdzi w samochodzie. Muszę wietrzyć przed każdą jazdą. Wcześniej chciałem wygłuszać podłogi, tunel środkowy oraz przegrodę silnika. Teraz przynajmniej mam powód by wszystko wypruć, zamienić filc na piankę, okleić matami bitumicznymi, oraz znaleźć źródło przecieku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znam odpowiedź na tę wodę ;) W nadkolach są takie małe odpływy, drucikiem je przeczyśćcie i będzie po kłopocie ;) jak dla mnie pomogło, też szukałem przyczyny, czyściłem wszystkie odpływy ale dopiero gdy zmieniałem tarcze hamulcowe to zwróciłem uwagę na te dziurki w nadkolach, a jak wsadziłem tam drucik to poleciała woda. Widocznie nie miała ujścia i właśnie kończyła w schowku ( w moim przypadku był to schowek kierowcy). Jak zadziała to dajcie znać ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy możesz zapodaj zdjęcia gdzie te otwory walczę z wodą dłuższy czas i dupa . Woda leci mi jakby sam prawy róg od góry jeszcze nad wtyczka z kablami co idzie do drzwi . Czy to mogą być te otwory o których piszesz ? Ja jedynie które widziałem po zdjęciu nadkola to te obok wylotu wody z podszybia o tych piszesz czy innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem mokro w schowku pod nogami od kierowcy, wyczyscilem odpływy podszybia, wyjąłem te gumki z tych kanalikow i odciąłem te klapki gumowe, one lubią zatykac też oraz wężem wody pod ciśnieniem to potraktowałem. Wysuszylem schowek i do dziś spokój, już 2 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem. Kanały wyczyszczone na błysk- nic to nie dało. Okazało się, że panowie w fabryce oszczędzili na kleju do szyb i od strony pasażera praktycznie go tam nie było, przez co była szczelina gdzie dostawała się woda. Po wymianie szyby czołowej jak ręką odjął. Jako ciekawostkę dodam, że jak założyłem oryginalny bagażnik dachowy(belki + płozy na rowery) - kupiony przez poprzedniego właściciela w renault, to woda się lała przez uszczelkę drzwi - taka jakość - oczywiście bagażnik został zamontowany w ASO ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!