Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

mateusz9986

Ogólne Mata na szyby

Recommended Posts

Ja bym takiej nie kupił głównie z obawy, że się komuś spodoba i myśląc, że jest mocowana tylko do kół odczepi zaczepy bez przytrzymania, a one podrapią lakier sprężynując na gumce.

Kurczę montować i demontować to codziennie, pewnie będzie trwało to dłużej niż obskrobanie tych szyb. Szczególnie, że nie co noc musi przyjść szrom/śnieg, a zakładać wypada...

Ja przerabiałem kiedyś takie pokrowce na całe auto - wytrzymało to chyba tydzień (najpierw się zaczęło drzeć, w końcu chyba 2 razy biegałem po ulicy za tą szmatą, a raz to nawet było tak, że się tylko z jednej strony odczepiło i wiatr walił tym obok auta).

Ja zakładam w zimie maty na szyby czołowe moich samochodów aby uniknąć ich skrobania. Na przedniej szybie jest zawsze najwięcej brudu i najłatwiej ją przy skrobaniu porysować. Dodatkowo zakładam pokrowce na wycieraczki żeby nie przymarzły do szyb lub nie oblepił ich śnieg. W MIII będzie to miało jeszcze większe uzasadnienie bo przecież nie da się po prostu podnieść ramion wycieraczek. No i plus przy oszczędności czasu szczególnie, że co rano w zimie mam do odrobienia dwa auta.

Edytowano przez pbet

Polecam odmrazacz np wurth czy forch.  Świetnie się sprawdza. Chwila i lód spływa. 

Tych nie testowałem więc może spróbuję ale raczej na boczne szyby i tylną niż przednią. Ewentualnie przy początkowych pewnie listopadowych przymrozkach. Z takimi płynami mam złe doświadczenia. Szyba niby odmrożona, niby sucha (kilka ruchów wycieraczek), a zamarza po kilku metrach od ruszenia. Druga sprawa, że na cienką warstwę może to i dobre ale jak przyprószy i przymrozi (zamarznie kilka mm ściegu na aucie lub więcej) to taki płyn raczej nic nie da.

Kup i sprawdź. Mi się świetnie sprawował. Teraz nie mam problemu bo Meg stoi w garażu. 

Czyli jednym słowem tradycyjnie kupuję matę tylko na przednią szybę taką za 10 zł i tyle.

Znalazłem opakowanie od mojego zestawu. Polecam. Jeśli chodzi o MII to przykrywa całą szybę.

image.thumb.png.b3e45cbfde1e18db0839ac8bff0940aa.png

13 godzin temu, pbet napisał:

W MIII (...) nie da się po prostu podnieść ramion wycieraczek. 

A w czym jest problem?

W tym, że trzeba je ustawić do pozycji serwisowej, a to będzie niemożliwe jeśli wycieraczki przymarzną do szyby albo będzie dużo zmrożonego śniegu dookoła. Z pozycji spoczynkowej się nie da. U Ciebie jest inaczej?

Edytowano przez pbet

Nie jest, ale nigdy nie patrzyłem na to z pozycji problemu

Może nie problem, a utrudnienie. Ja odnoszę swoje wypowiedzi do doświadczeń z poprzednich zim z MII. Kiedy jeszcze nie miałem osłon na wycieraczki zdarzało mi się odrywać je od szyby na siłę, podnosić i oczyszczać z zamarzniętego na piórach lodu czy śniegu. W MII było to możliwe, w MIII nie będzie, a nie chciałbym zostawiać auta na noc z wycieraczkami w pozycji serwisowej. Druga sprawa, że stosując takie pokrowce na pióra zawsze są one rano takie jak być powinny, czyli gotowe do użycia.

Sorki za spłycenie tematu do moich osobistych doświadczeń - mam auto w hali garażowej i tam temp. nie spadła nigdy poniżej 4stopni. Rzadko muszę odśnieżać/skrobać szyby.

Pozazdrościć porannego komfortu w zimie :-)

Komfort jest też latem

Sorki za OT

@pbet ciekawy patent, nigdy nie myślałem o stosowaniu pokrowców na wycieraczki, nigdy też tego u nikogo nie widziałem. Może bym to teściowi podpowiedział - ile to kosztuje, ca.? Generalnie ja również problemu >>nie znam<<, bo 2 metry pod ziemią mam w zimie najmniej 8-10 st. C. Niemniej bywały czasy, że wycieraczki musiałem podnosić - z czym w Megane III jest problem. Myślę, że to realny problem :arrow: nawet przy wymianie piór - po co mają jeździć na sucho, po brudnej szybie? Patent z VW.

Te maty są przytrzaskiwane drzwiami i mają jeszcze gumki, które można naciągnąć na lusterka. Dobrze trzymają się auta. To była tania impreza. Kupiłem kiedyś na jakimś gruponie dwa komplety. Nie pamiętam ile to kosztowało dokładnie ale chyba nie więcej niż 30 zł za wszystko z przesyłką. To będzie trzecia zima i nadal nadają się do użytku (można prać choć jeszcze tego nie robiłem) podczas gdy zwykłe maty z "amelinium" czasami nie wytrzymywały sezonu i darły się przy szwach. Podpowiedz teściowi, a zyskasz kolejny + :-)

Temat uważam za zamknięty, kupiłem matę na przednią szybę wraz z pokrowcem na wycieraczki. Dzięki wszystkim za radę :-)

Może podepnij foto/skan etykiety, napisz jak pasuje na szybę, a później jak się sprawuje w zimie.

Najważniejsze jest to jak pasuje na szybę.

Panowie, zima już dobrze za pasem, a ja dalej marnuje czas o poranku na zdrapywanie szronu. Więc pytanie do was. Lepiej kupić jakaś zwykłą osłonę przeciwszronową na szybe czy może lepiej zainwestować w taką plandekę http://pokrowce.com/plandeki-na-samochod/1071-plandeka-samochodowa-perfect.html ? Użytkował może ktoś takie cudo podczaś zimy?

Będzie Ci się chciało to zakładać, ściągać, a później zanosić gdzieś żeby przechować do wyschnięcia? Bo chyba nie masz zamiaru wozić tego w bagażniku? Inna sprawa, że jak się komuś spodoba to sobie to po prostu zabierze.

Dnia 15.10.2017 o 18:50, niebianskaskurwoala napisał:

Kurczę montować i demontować to codziennie, pewnie będzie trwało to dłużej niż obskrobanie tych szyb. Szczególnie, że nie co noc musi przyjść szron/śnieg, a zakładać wypada...

Wolę założyć matę na szybę przednią niż ją skrobać i rysować.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się